Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Служби у справах дітей повинні створити у кожній громаді

Львівська обласна державна адміністрація закликає новостворені об'єднані територіальні громади активно створювати служби у справах дітей. Це передбачено українським законодавством, - інформує 10 грудня пресслужба ЛОДА.
Фото ілюстративне

Служба у справах дітей Львівської ОДА готова допомогти громадам у створенні таких структур.

Відтак, два дні поспіль з ініціативи Львівської ОДА тривають наради та семінари, в яких беруть участь фахівці служби у справах дітей, голови і представники ОТГ тощо.

"Діти також є членами громади і становлять, зазвичай, п’яту-шосту частину її населення. В умовах децентралізації служба у справах дітей в РДА зникає, а бази даних передаємо на місця, у громади. Хтось має працювати з цими особистими даними, дбати про права дітей та добру опіку над ними. Саме тому в кожній громаді мусить бути створена служба у справах дітей. І я вірю, що тільки так ми самі в громадах зрозуміємо всю повному своєї відповідальності за спільне добро і почнемо діяти на випередження, дбаючи про розвиток і добробут кожної родини. Бо дитині ніде не буде краще, ніж вдома", - розповів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Як повідомив керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, у кожній із об’єднаних територіальних громад мають подбати про створення служб у справах дітей.

Штатна чисельність працівників таких служб виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, а ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду.

В ОТГ мають забезпечити облік дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які можуть бути усиновлені; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; кандидатів в усиновлювачі; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Серед інших обов'язків - ведення Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

На Львівщині вже є приклади того, як працюють фахівці у справах дітей в громадах. Зокрема, такі служби створені у Гніздичівській, Бібрській та ще чотирьох громадах.

Структурно служба може складатися з одного або більше працівників. Громада забезпечує їх технікою, робочим місцем та приміщенням, а також заробітньою платою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ