Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

"Свобода" нагадала Януковичу, що ЛАЗ приватизований незаконно?

Замість того, щоб замилювати очі працівникам ЛАЗу квитками на відкриття стадіону, Президент мав би відповісти на листа, який йому надіслали ветерани-акціонери підприємства. Про це заявила голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Ірина Сех, коментуючи заяви Віктора Януковича під час перебування на ВАТ «ЛАЗ». У зверненні Президентові акціонери ЛАЗу заявляють про корупцію на підприємстві та порушення прав акціонерів. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Ірина Сех зазначила, що до неї звернулися акціонери­ветерани ВАТ «Львівський Автобусний Завод» (ВАТ «ЛАЗ»), які просять допомогти у задоволенні їхніх прав та інтересів у боротьбі з корупцією, зловживанні владою в судових установах, правоохоронних та державних структурах влади. Такого самого листа вони адресували Президентові.

«Нас, акціонерів ВАТ «ЛАЗ», налічується понад 76 тис. і нам належить 29,59% акцій статутного фонду ВАТ «ЛАЗ», - йдеться у зверненні. - А 70,41% пакету акцій ФДМУ з порушенням закону про приватизацію продав українсько­російському спільному підприємству «Сіл­Авто». За 15 років діяльності ВАТ «ЛАЗ», ми, акціонери, жодної копійки дивідендів не отримали. Приватизований завод ВАТ «ЛАЗ», маючи достатню потужну виробничу базу, замість розвитку виробництва за останні вісім років просто знищується. Отже – знищується і наша частка, вкладена у ВАТ «ЛАЗ». А частка акціонерів немала, оскільки, відповідно до постанови КМ України від 25 листопада 1992 року за № 655, кожний громадянин України мав право взяти участь у приватизації державного майна на суму 30 000 крб., що тоді відповідало 54 200 доларам США. Видані нам державою приватизаційні ваучери ми, акціонери, в повному обсязі вклали у ВАТ «ЛАЗ».

ФДМ України згідно із законом про приватизацію, повинен був першою чергою запропонувати викуп акцій трудовому колективу. Але цього, на жаль, не зробив. Продаж 70,41% пакету акцій ФДМ України відбувся 15 жовтня 2001 року. А 29 листопада 2001 року Деснянський районний суд м. Києва визнав протокол робочої комісії ФДМ України конкурсу продажу 70,41% пакету акцій ВАТ «ЛАЗ» недійсним. Господарський суд м. Києва рішенням від 07.05.2003 року за № 31/205 визнав недійсним договір купівлі­-продажу пакету акцій ВАТ «ЛАЗ» в розмірі 70,41% статутного фонду від 15.10.2001 року за № КПП­342, укладений ФДМ України та українсько­російським спільним науково­виробничим підприємством «Сіл­Авто». Київський апеляційний господарський суд постановою від 24.06.2003 року за № 31/205 визнав договір купівлі­-продажу пакету акцій ВАТ «ЛАЗ» у розмірі 70,41% статутного фонду недійсним. Вищий господарський суд України 20.01.2004 року за № 31/205 залишив постанову Київського апеляційного господарського суду від 24.06.2003 року за № 31/205 без змін, а касаційну скаргу ФДМ України без задоволення.

Вищеназвані рішення та постанови судів України нам, акціонерам і трудовому колективу, були невідомі і приховувались, немов державна таємниця».

Акціонери та ветерани ВАТ «ЛАЗ» у своєму зверненні просять:

«І. Президента України В.Ф.Януковича – гаранта Конституції та наших прав – доручити Генпрокуратурі України:

1. Розглянути усі незаконно прийняті рішення за нововиявленими обставинами.

2. Подати апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду загальної юрисдикції з вимогою скасувати ухвалу і рішення Деснянського районного суду м. Києва від 28.12.2009 року та 03.02.2010 року, які прийняті з порушенням закону.

3. Подати апеляційну скаргу до Київського апеляційного господарського суду про скасування постанови суду від 08.06.2010 року у справі №31/205 за заявою ФДМ України за так званими нововиявленими обставинами і залишити в силі рішення судів про незаконність приватизації ВАТ «ЛАЗ» відповідно до постанови від 24.06.2003 року №31/205.

4. Відповідно до ст.382 ч.3 ККУ порушити кримінальну справу проти осіб, які не виконали рішення суду про незаконність приватизації і повернення у ФДМ України 70,41% пакету акцій ВАТ «ЛАЗ».

5. В інтересах держави подати позов до суду та витребувати із незаконного володіння в кінцевого власника весь комплекс майна ВАТ «ЛАЗ», який числився за ВАТ «ЛАЗ» станом на 15.10.2001 року шляхом застосування наслідків нікчемних правочинів.

ІІ. Генерального прокурора України В.П. Пшонку:

1. Взяти справи приватизації і повернення ВАТ «ЛАЗ» до державної власності під особистий контроль.

2. Врахувати той факт, що Львівська обласна, міська, та Сихівська районна м. Львова прокуратури ігнорували всі наші звернення з 2008 року, не захищають інтереси держави, трудового колективу та акціонерів...

3. Враховуючи навмисне доведення до банкрутства ВАТ «Пасавтопром», ЗАТ«Завод комунального автотранспорту», накласти дієвий арешт всього комплексу майна ВАТ «ЛАЗ». Раніше накладені арешти впродовж останніх чотирьох років незаконний власник ігнорує, проводить відчуження майна, розкомплектовує обладнання, чим виводить його з робочого стану та здає в металобрухт і таким чином веде до повного знищення виробництва на заводі.

4. З’ясувати у Львівській обласній прокуратурі і дати відповідь на наш лист №07 від 29.03.2011 р., чому тролейбуси, які ТОВ ЛАЗи виготовляє на держзамовлення за бюджетні кошти, в ціні зросли на 2,5 млн.грн. (замість 2 мл.грн. продають за 4,5 млн.грн.), і чому працівникам ТОВ ЛАЗи більшу частину зарплати видають у конвертах.

ІІІ. Вищій раді юстиції України.

1. Розглянути та дати оцінку ухвалі та рішенню Деснянського районного суду м. Києва від 28.12.2009 року та 06.02.2010 року, які прийняті всупереч закону України, бо немає жодних нововиявлених обставин, заявники не були сторонами судового процесу і не мали права на подання заяви, про що нагадує у своїй ухвалі суддя Грегуль О.В.

2. Розглянути вирок Шевченківського районного суду м. Києва від 07.02 2005 року № 1­46 і визначити, чому незаконно набуті кошти, за які були викуплені 70,41% ВАТ «ЛАЗ», не були вилучені та не були повернуті до бюджету.

ІV. Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Н.І.Карпачовій.

Допомогти нам, акціонерам ВАТ «ЛАЗ», яких налічується понад 76 тисяч, відстояти права на частку ВАТ «ЛАЗ», що становить 29,59 % статутного капіталу ВАТ «ЛАЗ», та допомогти повернути 70,41% акцій ВАТ «ЛАЗ» до державної власності, зберегти діючим завод ВАТ «ЛАЗ», робочі місця, право людей на працю та зарплату».

Ірина Сех зазначила, що підтримує вимоги акціонерів ЛАЗу та звертатиметься до голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка як представника Президента в області, а також в правоохоронні органи щодо якнайшвидшого вирішення цієї проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ