Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У 58 львів’ян виявили туберкульоз

У Львові в березні-квітні проходила Акція профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання. Вже вчетверте управління охорони здоров’я закликало львів’ян пройти профілактичне флюорографічне обстеження та дослідити мокротиння на наявність мікобактерії в поліклініках міста. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

За результатами акції: обстежено на туберкульоз методом флюорографії 28 951 особа (у 2010 році було обстежено 27 317 осіб), виявлено туберкульоз у 58 осіб (у 2010-му цей показник становив 65 осіб). Водночас цьогоріч під час акції було обстежено методом спірографії 2 985 осіб  (у 2010 році було обстежено 2 138 осіб), з них вперше діагностовано хронічні обструктивні захворювання легень – у 576 осіб (2010р. –  у 599 осіб).

«Завдяки якісній і системній профілактичній роботі, вдалося активізувати виявлення туберкульозу і як наслідок знизити рівень захворюваності на цю недугу. Раннє виявлення туберкульозу дає можливість уникнути ізоляції пацієнта, скоротити терміни лікування, знизити медикаментозне навантаження на організм, запобігти інфікуванню родичів та близьких, зменшити ризик розвитку ускладнень, хронічного перебігу недуги та в кінцевому результаті уникнути смерті від цієї хвороби», - розповів начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

«Підступність туберкульозного процесу виявляється в тому, що його перебіг найчастіше малосимптомний, або зовсім безсимптомний. Тому хворі зазвичай звертаються до лікаря вже на більш пізніх стадіях захворювання», - наголошує головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я із фтизіатрії Роман Вереснюк.

Найчастішою ознакою захворювання залишається невисока температура (37,0 - 37,5), яка зазвичай підвищується надвечір, проявами слабкості та стомленості. Після нічного відпочинку всі симптоми зникають і людина відчуває себе бадьорою та здоровою. Тому такі невиразні ознаки хвороби дуже довго залишаються непоміченими. На легеневу локалізацію туберкульозу вказує тривалий (понад 3-х тижні) покашлювання, настільки ненав’язливе, що людина довго не звертає на нього уваги.

Для своєчасного виявлення туберкульозу необхідно щорічно проходити профілактичне флюорографічне обстеженням. Одне-два рентгенівські обстеження на рік абсолютно нешкідливі для організму. Для своєчасного виявлення туберкульозу у дітей віком до 14 років слід щороку проводити пробу Манту.

За допомогою туберкулінодіагностики можна виявити не тільки захворювання, але й первинне інфікування мікобактеріями туберкульозу (віраж), коли ще в організмі імунна система бореться із збудником захворювання. Таким дітям після консультації фтизіатра призначається профілактичне лікування, щоб допомогти організму. Слід пам’ятати, що якість життя кожного з нас залежить в першу чергу від нашого бажання бути здоровим, а профілактичні обстеження - це перший крок до довгого та щасливого життя.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ