У Білорусі у неділю, 11 жовтня, відбулася вже традиційна акція протесту проти режиму самопроголошеного президента Олександра Білорусі. Силовики затримали майже 600 людей — більше було лише під час перших днів протестів у серпні.
Про це повідомляє Euroradio, - передає Громадське..
Зранку 11 жовтня у Мінськ стягнули військову техніку й силовиків, повідомлялось про закриття центральних станцій метро та відключення мобільного інтернету. Люди вивішували на балконах паролі до домашнього Wi-Fi.
Силовики били людей кийками, кидали світлошумові гранати, використовували водомети та стріляли гумовими кулями.
Правозахисний центр "Весна" повідомляє про затримання 586 людей на протестах 11 жовтня у Мінську, Гомелі, Бресті, Вітебську, Могильові, Гродно, декількох затриманих уже відпустили. Серед затриманих 40 журналістів, чотирьох уже відпустили.
Натомість у МВС Білорусі запевняли, що медійників не затримували, а лише перевіряли у них документи.
Що взагалі відбувається у Білорусі?
Уже понад 2 місяці в країні не вщухають протести. Учасники акцій незгодні з офіційними результатами голосувань та закликають визнати президентом Білорусі опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Попри це, Олександр Лукашенко провів 23 вересня «тиху інавгурацію», фактично вступивши на посаду президента.
Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
США ввели санкції проти 8 чиновників Білорусі
Україна також не визнала легітимності «таємної інавгурації» та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка «президентом» Білорусі.
Водночас влада Росії підтримала санкції Білорусі проти ЄС та оголосила у розшук опозиціонерку Світлану Тіхановську. Попри це, білоруські протести не є антиросійськими. Сама Тіхановська припускала, що Росія може бути посередником під час перемовин.