Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

У Держдепі пояснили, чому Росії не вимкнули SWIFT і не ввели ембарго на нафту і газ

Введення ембарго на російський нафтовий і газовий експорт призвело б до відсутності європейської єдності і як наслідок санкцій ЄС, і крім того, це викликало б зростання цін на нафту, що було б у підсумку вигідно для Росії.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив координатор Держдепартаменту з питань санкцій Деніел Фрід.

"Якби ми спробували, скажімо, відтяти російський нафтовий і газовий експорт, що відбулося б на практиці? По-перше, не було б європейської єдності, оскільки деякі європейські країни досі залежать від російських нафти й газу. Тобто ви не мали б європейських санкцій. Так, були б односторонні американські обмежувальні заходи, але наскільки ефективними вони виявилися б? Далі, сама загроза цього спричинила б зростання цін на нафту, а коли б вони зросли, як би це вплинуло на надходження твердої валюти в Росію? Ви знаєте відповідь: це було б Росії вигідно", - зазначив він.

За словами Фріда, Захід обрав санкції у чотирьох категоріях.

"Перша — це санкції проти конкретних осіб, посадовців і так званого вузького кола, олігархів, особисто наближених до Путіна, як от Тимченко і брати Ротенберги. Друга — це військові технології і технології подвійного призначення", - заявив він.

Координатор Держдепартаменту заявляє, що ці санкції особливо ефективні в більш віддаленій перспективі, але на це потрібен час: вони мають кумулятивний ефект.

"Третя категорія — це енергетичні санкції, і ми вибрали те, що називають нафтовими технологіями майбутнього. Тобто не технології легкого видобування нафти, які Росія має, а видобування у важкодоступних місцях, де лежить майбутнє видобування нафти в Росії і які зараз не задіяні, — Арктика, шельф, глибоководні ділянки, сланці. Це високі технології, яких не мають ні Росія, ні навіть Китай. Загалом, цими технологіями у світі володіють лише Європейський Союз, США й інші країни "великої сімки". І це обмеження, ми думаємо, буде дієвим", - заявив він.

"Але найважливіші санкції — фінансові. Ви спитали про SWIFT. Ми хотіли запровадити фінансові санкції, які були б потужними, але водночас не дестабілізували б світову економіку. Вважаємо, що ми змогли вибрати санкції, які мають значний вплив на російську економіку, перекривши можливості залучати додатковий капітал. Росіяни спочатку казали, що санкції не мають впливу, тепер вони кажуть, що санкції мають чималий вплив. Вони це визнали", - заявив Фрід.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ