Слухай онлайн
Історія

У Києві вшанують етнічних українців – жертв депортацій

7 вересня 2017 року відбудеться вшанування пам’яті жертв депортацій, вчинених комуністичними тоталітарними режимами Радянського Союзу та Польської Республіки у середині XX століття. Під час заходу відбудеться презентація книги спогадів депортованих українців та їх нащадків «У жорнах історії»

Під час заходу відбудеться презентація книги спогадів депортованих українців та їх нащадків «У жорнах історії». Збірник базується на спогадах і свідченнях очевидців – уродженців Холмщини про депортацію українців у 1944-1946 роках у Східні та Південні області Радянської України на спецпоселення  у колгоспи, без права повернення на батьківщину, варварське руйнування польською владою православних церков, спалення українських сіл, убивство їх мирних мешканців.

До участі запрошені Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, народні депутати України, керівники обласних товариств, які об’єднують депортованих українців «Бойківщина», «Лемківщина», «Надсяння», «Підляшшя», «Устріки», «Холмщина», вчені, діячі культури, журналісти, а також історики-дослідники українсько-польських відносин.

Довідка: Депортації були одним з ключових методів етнічної політики сталінського режиму. Примусове виселення супроводжувалося політичними репресіями, масовим терором проти корінного українського населення, яке в злочинний спосіб виганяли з обжитих поселень за етнічною та релігійною ознаками.

9 вересня 1944 року в Любліні між урядом УРСР та створеним радянською владою польським Комітетом національного визволення було підписано Договір про евакуацію українського населення з території Польщі. На практиці відбулося примусове переселення автохтонного населення з етнічних українських територій Закерзоння: Лемківщини, Бойківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя. Протягом 1940-х років депортації українців здійснювалися у декілька етапів. Переселення супроводжувалося пропагандою, психологічним, фізичним тиском та з використанням військ. До 1947 року з цих земель до Радянського Союзу було депортовано понад 480 тис. українців.

Місце: Національний музей літератури України (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11, м. Театральна)

Час: 7 вересня, о 16:00

Організатор: Київське ветеранське товариство депортованих українців «Холмщина» імені Михайла Грушевського.

За підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...