Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

​У Львівському музеї історії релігії розповіли історію віднайдення останків розстріляних січовиків Карпатської України

​У Львівському музеї історії релігії розповіли історію віднайдення останків розстріляних січовиків Карпатської України. Про це повідомили в пресслужбі ЛОР.

З нагоди 85-річчя героїчного Чину Карпатської України у Львівському музеї історії релігії 22 березня відбулася відкрита лекція директора Комунального підприємства «Доля», депутата Львівської обласної ради Святослава Шеремети.

Дослідник презентував аудиторії результати багаторічних досліджень місць поховань вояків Карпатської Січі. Святослав Шеремета розпочав з розповіді про події 1939 року, коли на землях Закарпаття було проголошено Українську незалежну державу і створено Карпатську Січ.

Після окупації фашистською Німеччиною Чехословаччини, союзники фашистів, угорські військові гонведи, захопили Закарпаття, жорстоко розправившись з борцями за українську державність.

Частину захоплених в полон січовиків-галичан угорці передали полякам. У березні 1939 року полонених привели на Верецький перевал, де з порушення всіх міжнародних норм, їх катували, а опісля розстріляли в різних місцях.

Кількість січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі, могла становити від 500 до 600 осіб. 

Впродовж експедицій 2008-2021 року фахівцями Комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» було віднайдено три місця поховання вояків Карпатської України, де виявили 22 останки січовиків: 10 воїнів в околиці села Верб'яж Воловецького р-ну Закарпатської області; 7 воїнів - на Верецькому перевалі на території села Лази; ще 5 вояків на Ужоцькому перевалі на території села Сянки на Турківщині.

У 2016 році на Верецькому перевалі був побудований Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України, де перепоховані тіла 22 знайдених Січових Стрільців.

Верецький перевал став загальнонаціональним місцем пам'яті, де щороку вшановують загиблих українців. 

«Карпатська Україна є надзвичайно вагомою сторінкою української історії. Представники Карпатської Січі загинули, відстоюючи Українську державу. Розстріляні у березневі дні 1939 року січовики заслуговують на увагу і на шану. Ми повинні зробити усе, щоби розшукати усіх героїв. За різними даними січовиків було до 600 осіб. Станом на сьогодні вдалося розшукати тільки 22», - сказав Святослав Шеремета.

Депутат висловив сподівання, що пошуки, які припинилися у зв’язку з повномасштабним вторгенням, вдасться відновити. Однак, як зазначив Святослав Шеремета, з кожним роком можливостей знайти полеглих січовиків меншає, оскільки помирають старожили, які б могли розповісти про ці події і вказати на місця поховань українських героїв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ