Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові 76 осіб пройшло тестування на ВІЛ

У Львові 76 осіб пройшло тестування на ВІЛ
У Львові 76 осіб пройшло тестування на ВІЛ
У Львові 76 осіб пройшло тестування на ВІЛ
У Львові 76 осіб пройшло тестування на ВІЛ
1/2
У понеділок, 25 листопада, біля будівлі Львівської обласної державної адміністрації, кожен охочий зміг пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛОДА.

Захід організували в межах загальнообласної інформаційно-просвітницької профілактичної кампанії щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД з метою збереження їхнього здоров’я та здоров’я інших людей у Львівській області.

ʺНа обліку в нашому центрі знаходиться близько 3700 осіб з ВІЛ-позитивним статусом. За 9 місяців 2019 року ми виявили 327 осіб. В нас спостерігається незначне зниження захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Хоча остаточні цифри ми зможемо сказати в кінці року. З кожним роком все більше і частіше звертаються пацієнти, які мають третю або четверту стадію ВІЛ-інфекції. Діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється в людей, які захворіли не вчора, не місяць чи рік тому, а які хворіють впродовж 5-7 років і вони вже звертаються до нас маючи клінічні прояви або симптоми ВІЛ-інфекції. Симптоматично про це довідатись неможливо. Для того, щоб поставити діагноз потрібно пройти тест на ВІЛ-інфекцію, це єдиний метод діагностувати вірус імунодефіциту людини. Тому закликаємо всіх, у кого були епізоди ризикованої поведінки обстежуватись на ВІЛ-інфекціюʺ, - наголосила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

Як повідомила Мар’яна Служинська, передаватися інфекція може через незахищені статеві контакти, через кров, при вживанні ін’єкційних наркотиків, при використанні нестерильного інструментарію. Лікування ВІЛ-інфекції є безкоштовним. В області наявна достатня кількість препаратів, тому усіх пацієнтів, в яких виявлено позитивний ВІЛ-статус скеровуватимуть до центру громадського здоров’я, де вони матимуть можливість отримати безкоштовну терапію. ВІЛ-інфекція це не є вирок, це хронічне захворювання, з яким люди можуть повноцінно жити протягом багатьох років. В європейському регіоні Україна є серед лідерів поширення ВІЛ-інфекції, після Росії. В нас фіксується пізнє звернення пацієнтів. В Європі 48% звертаються на пізніх стадіях, у нас – більше 60%. ʺТому осіб, які мали ризиковану поведінку, закликаємо обстежитись, вчасно звертатись до спеціалістів, адже це допоможе зберегти їхнє здоров’я та життяʺ.

ʺБлагодійний фонд ʺСалюсʺ реалізує проект ʺПрофілактика ВІЛ/СНІДу серед представників уразливих групʺ, в рамках якого працюємо з такими особами як споживачі ін’єкційних наркотиків і працівники секс-бізнесу. Метою проекту є зменшення шкоди саме для тих людей, які вживають наркотики. Це передбачає, перш за все, забезпечення споживачів стерильними інструментами в обмін на використані. Саме завдяки мобільній амбулаторії ця робота дозволяє нам здійснювати оперативні кроки. Важливим компонентом є тестування і лікування клієнтів. Оскільки ВІЛ-інфекція стосується не тільки уразливих груп, а й загального населення, то сьогоднішня акція пропагує пройти тестування кожному охочомуʺ, - зазначила керівник проекту ʺПрофілактика ВІЛ/СНІДу серед уразливих групʺ Оксана Грушинська.

Тестування відбувалося швидкими тестами. Впродовж 15 хв., особа дізнається про свій результат. При негативному результаті надається консультація про шляхи інфікування та безпечну поведінку, при позитивному результаті – людину скеровують у центр громадського здоров’я. Впродовж двох годин пройшли тестування 76 осіб, ВІЛ-позитивних не виявлено.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ