Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У Львові просто неба - виставка до 99-річчя ЗУНР

Сьогодні, 31 жовтня , у парку «На валах» (біля пам’ятнику В. Чорноволу, вул. Підвальна) відкрили фотовиставку «ЗУНР: у війні та державотворенні», повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Виставку  розробили до відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-21 рр.

У ній представлено 12 стендів, які розкривають військові та державотворчі аспекти історії Західно-Української Народної Республіки.

«Історія – учителька життя. Вона повинна застерігати нас не повторювати помилки минулого. Ця виставка від століття початку цих подій, а саме творення ЗУНР, повинна продемонструвати усім нам як заради спільної мети, держави слід поборювати власні амбіції та інтереси», - наголосив дослідник українського визвольного руху першої половини ХХ ст. Микола Посівнич.

Виставка реалізується у межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки у 2017 році.

«Відкриття цієї виставки – це перша подія у масштабній програмі святкування 99-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського. Відтак, уже завтра, 1 листопада, біля головного входу в будівлю Львівської обласної державної адміністрації відбудеться театралізоване військово-історичне дійство «Проголошення ЗУНР», а центральними  вулицями міста проходитимуть патрулі-реконструктори  у формі Українських Січових Стрільців », - зазначила заступник начальника управління-начальник відділу організації заходів та проектів департаменту внутрішнішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Христина Верес.

Окрім того, вона додала, що у неділю, 5 листопада, відбудеться «Марш слави Галицької Армії та військ Української Народної Республіки» та у парку «На валах» - театралізоване військово-історичне дійство «Бої за столицю – Львів».

Зазначимо, що у середу, 8 листопада, вшанують пам’ять  Дмитра Вітовського з нагоди 130-річчя від дня його народження, зокрема делегації з Львівщини візьме участь в урочистих заходах у с. Медуха Галицького району Івано-Франківської області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ