У Львові активно ремонтують та реставрують Львівський академічний драматичний театрі імені Лесі Українки. Про це сьогодні, 3 липня, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
«Щорічно місто виділяє кошти на ремонти наших театрів. Для нас важливим є оновлення інфраструктури театрів. Вже сьогодні наші театри творять постановки які захоплюють не лише Львів чи Україну, а й світ. Минулого року в театрі ім. Лесі Українки ми відреставрували фасад та дах. Цьогоріч будемо проводити заміну системи опалення, а також реконструюємо дворик театру. В оновленому дворику можна буде проводити різні перформанси, вистави під відкритим небом. Це буде своєрідний громадський простір для творення», — розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Ще у 2017 році було вироблено ПКД капітальних ремонтних робіт усіх фасадів і дахів театру Лесі Українки. Загальний кошторис ремонту складає 10,5 млн грн. У 2017 році ми зреалізували 1,5 млн грн, з яких зробили частково дахи, які складаються з м’якої покрівлі, і частково відновили стіни, які були в аварійному стані.
У 2018 році на театр Лесі Українки було виділено понад 6,2 млн грн, які скерували на капітальний ремонт внутрішнього дворика, реконструкцію системи опалення, реставраційно-ремонтні роботи дахів та фасадів та придбання обладнання та реквізиту для театру.
Зазначимо, що для Львівського академічного драматичного театру ім. Лесі Українки у 2019 році було виділено понад 4,6 млн грн.
«В нас є 5 муніципальних театрів, і театр Лесі Українки — це один з тих театрів, в який протягом останніх 2 років вкладено найбільше грошей. Минулого року було розпочато реставрацію фасадів та дахів. Ці роботи ми плануємо завершити цьогоріч. Згідно з попереднім проектом, вартість цих робіт становила близько 10 млн грн. Вже вкладено понад 9 мільйонів, але загальна вартість проекту трішки зросте у зв’язку із зростом заробітних плат.
Окрім того, проводимо роботи із реконструкції системи опалення, які однозначно будуть завершені до початку опалювального сезону.
Також цього року ми проводимо облаштування внутрішнього дворика, який буде використовуватись для різних вистав та заходів. Якщо вдасться із фінансуванням, то хотіли б закінчити роботи цього року.
В подальшому хочемо реалізувати проект із модернізації малої сцени театру Лесі Українки", — наголосила директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.
На сьогодні вже у драматичному театрі замінено м’яку покрівлю, встановлено шатрову покрівлю, відреставровано більшу частину вікон, відреставровано фасади, проведено демонтаж старої системи опалення, встановлено частину нових радіаторів, проведено штроблення основних магістралей для трубопроводів та облаштовано систему водовідведення із використанням наявних водовідвідних колодязів.
«Зараз по ремонтних роботах в театрі ми працюємо по 3 об’єктах: реставрація дахів та фасадів театру, реконструкція системи опалення та капітальний ремонт внутрішнього двору театру. По дахах і фасадах ми майже вже зреалізували весь проект, не зважаючи на те, що він є дуже складним. Будівля театру збудована 100 років тому, кілька разів перебудована і поремонтована, і це утруднює нам роботу сьогодні. Через це у нас з’являються додаткові роботи, на які нам будуть потрібні ще додаткові 5 млн грн. Така ж ситуація із системою опалення, на якусь нам будуть потрібні ще додаткові 500 тисяч гривень.
Щодо внутрішнього дворика, то станом на сьогодні зроблені всі роботи щодо водовідведення. Наразі ми тільки починаємо працювати над двориком, але маємо амбітні плани зробити його до вересня. Загальна вартість цього проекту 1 млн 040 тис грн. Це буде прекрасний простір, де будуть гойдалки, лавки, озеленення. Візуалізація дуже гарна, тому сподіваємось, що воно так і буде зреалізовано", — розповіла директорка-художня керівниця театру ім. Лесі Українки Ольга Пужаковська.
«Це дуже цікавий проект, який буде відображати дух збудованої 100 років тому будівлі. Сама робота на об’єкті є досить об’ємна, хоча площа будівництва не велика. В будинку є дуже багато вікон, кожне з яких потребує реставрації. Окрім того сама технологія реставрації потребує часу. Певні роботи, які є в проекті, не входять в основний план, бо на стадії проектування всього неможливо передбачити. Тому додаткові роботи по трошки накопичуються та відповідно потребують додаткового фінансування», — додав представник підрядної організації «Дельтабуд» Тарас Бугаєць.