У зоні карабаського конфлікту сторони оголосили «період тиші», протягом якого військові будуть займатися пошуком тіл загиблих. Про це повідомили у Міністерстві оборони Азербайджану і фактична влада Нагірного Карабаху.
За повідомленнями, «режим тиші» діятиме у період з 15:00 до 20:00 8 квітня. Процес координують Міжнародний комітет Червоного Хреста і польові помічники спеціального представника Мінської групи ОБСЄ.
Ситуація в Нагірному Карабасі різко загострилася в ніч на 2 квітня. Почалися бойові дії із застосуванням артилерії, танків й авіації. В ООН 4 квітня повідомили, що жертвами збройного протистояння стали понад 30 людей, ще понад 200 були поранені.
5 квітня Азербайджан і Вірменія домовилися про перемир’я в Нагірному Карабасі. Однак уже наступного дня сторони конфлікту звинуватили один одного в порушенні угоди, продовженні обстрілів і заявили про нові втрати.
Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.
Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану підтримку.
Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей.