Чиї декларації НАЗК перевірятиме у першу чергу та яким чином – про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK, 1 листопада, говорили зі заступником голови Національного агентства з питань запобігання корупції Русланом Радецьким.
«Перший етап – це перевірка на своєчасність подання для того, щоби встановити, який суб’єкт не подав декларації. Другий етап – це повнота та правильність заповнення декларацій і логічний та арифметичний контроль. Ці два етапи передбачають проведення повної перевірки та моніторингу способу життя. Повна перевірка – це коли декларації суб’єктів перевіряють по реєстрах, які є в державних органах», – пояснює заступник НАЗК.
«Ми керуємося Кодексом про адміністративну відповідальність, де визначено несвоєчасність подання декларацій або недостовірність інформації. Якщо більше 345 тисяч гривень він не задекларував, то далі відкривається кримінальне провадження. І це здійснює Антикорупційне бюро»,– додає Радецький.
Також Радецький запевнив, що НАЗК не розставлятиме пріоритетів й готове перевірити декларацію Прем’єр-міністра Гройсмана у першу чергу.
«Законом передбачена незалежність, тобто ми є центральним органом зі спеціальним статусом. Ми фактично підпорядковані Кабінету Міністрів, звичайно, але впливати на роботу Національного агентства Кабінет Міністрів напряму не може»,– запевняє Радецький.
Важко відповісти заступнику голови Національного агентства і на питання, скільки часу потрібно, аби перевірити усі декларації.
«Такі речі швидко не робляться. Чому? Тому що ми можемо допустити помилки, а я цього не хочу. Бо помилка може призвести до звинувачень»,– каже заступник голови НАЗК.