Відтепер у платіжках від «Львівгаззбуту» будуть зазначені обсяги газу, який спалив споживач, у кіловат-годинах, гігакалоріях та мегаджоулях. Наразі все це роблять тільки для інформування споживачів. Про це сьогодні, 31 березня, під час прес-конференції на тему: «Що таке енергетична цінність спожитого газу, про маршрути транспортування газу, де їх шукати і для чого», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив головний інженер ПАТ «Львівгаз» Богдан Гук.
- Наразі для споживача в найближчі місяці нічого не зміниться. Він подаватиме показники лічильника, як і подавав. І платитиме за метри кубічні. В подальшому планують виставляти оплату відповідно до енергетичної цінності газу, - каже він.
Головний інженер ПАТ «Львівгаз» справедливо зауважив, що споживачів більше цікавить не те, скільки газу вони отримали, а те, за скільки часу, образно кажучи, закипить їхній чайник. Ось це і буде енергетичною цінністю газу.
Щонайперше, варто знати енергетичну цінність газу, який постачають до споживача.
- В Україні є газ власного виробництва та експортний. У різних регіонах держави газ до споживача потрапляє різної якості. Але він відповідає державним вимогам, - пояснює Богдан Гук.
Ознайомитися звідки саме ви отримуєте газ можна тут
Перераховувати об’єм газу в енергетичні одиниці можна за спеціальною формулою за допомогою спеціальних коефіцієнтів. Ця формула - V помножене на K=Vc1. Де V об’єм газу, виміряний лічильником, тобто показник вашого лічильника, К – коефіцієнт особисто для вас, який можна знайти на сайті за лінком. А Vс1- і буде тим енергетичним об’ємом газу, ціну на який НКРЕ ще не оприлюднило.
Наприклад, ваш лічильник розміщений на кухні в будинку-«хрущовці». Отже, ваш коефіцієнт тут буде в п’ятій таблиці, той, що розміщений в опалюваному приміщенні на відстані більше 1,5 метра від входу газопроводу. За вищевказаним лінком можна побачити цей коефіцієнт для кожного місяця року.
За словами головного метролога ПАТ «Львівгаз» Ігоря Шаха, самостійно споживачам нічого вираховувати не треба. Це за них зроблять спеціалісти. Але вся інформація буде як у платіжках, так і в особистих кабінетах. Щоби споживачі, у яких виникнуть питання чи бажання перевірити, змогли самі все перерахувати.
- Відповідно до закону про комерційний облік газу, прилади, які обліковують газ, повинні бути приведені до стандартних умов. Проте ніхто зараз лічильники міняти не буде. Для цього в постанові НКРЕ для Львівської області розроблено шість груп коефіцієнтів, відповідно до газопроводів та лічильників, які використовують і в яких приміщеннях, - говорить він.
Також спеціалісти нагадали просту шкільну істину, що для горіння вогню потрібен кисень, тобто повітря.
- А в нас на кухнях поробили герметичні пластикові вікна, поставили герметичні двері, повісили витяжку, яка так само витягує повітря. А потім скаржаться, що вогонь слабко горить, - кажуть представники ПАТ «Львівгаз».
Представники ПАТ «Львівгаз» наголосили, що не треба лякатися нових чисел у платіжках, які прийдуть наступного місяця. Вони будуть тільки для інформації. А всі пояснення споживачі зможуть тримати в кол-центрі ПАТ «Львівгаз».
Львівський прес-клуб