Слухай онлайн
Політика

У "Слузі народу" відкличуть частину місцевих депутатів, списки вже готують

Голова політичної партії "Слуга народу", заступниця голови однойменної парламентської фракції Олена Шуляк не виключає, що на початку 2022 року щодо деяких місцевих депутатів може бути прийнято рішення про відкликання за процедурою імперативного мандату.

Як передає Укрінформ, про це Шуляк заявила в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Наступного року обов’язково будемо застосовувати імперативний мандат до місцевих депутатів. На сьогодні всі обласні організації готують відповідні списки. Такі рішення розглядатиме національна рада громад. Добре, що такий механізм на законодавчому рівні можна застосовувати, щоб відкликати місцевих депутатів, але водночас шкода, що він не поширюється на народних", - сказала Шуляк.

Водночас вона не сказала, до якої кількості народних обранців на місцях може бути застосовано імперативний мандат. "Поки цього ніхто не зможе сказати, бо обласні організації лише зараз отримали завдання надати списки таких депутатів. І вони повинні проаналізувати, чому саме до цих людей рекомендуватимуть застосувати імперативний мандат. Навряд чи хтось хотів би застосувати цей механізм в особистих цілях чи для покарання когось неугодного. Це серйозна санкція, тому в кожному конкретному випадку будемо ретельно вивчати перш ніж прийняти остаточне рішення", - зауважила очільниця партії "Слуга народу".

За словами Шуляк, для обласних організацій політсили визначено дедлайн для підготовки таких списків - до кінця цього року.

При цьому вона зауважила, що є прихильницею застосування процедури імперативного мандату і до народних депутатів України, проте вважає, що відповідної кількості голосів у Верховній Раді не знайдеться.

"Наприклад, застосувати таку санкцію можна було би до деяких депутатів, які переходять від "Слуги народу" до так званого міжфракційного об'єднання "Розумна політика". Самі вони не хочуть виходити з фракції "Слуга народу". Списочники, наприклад, добре розуміють, що тоді втратять мандат, але й чесно собі не можуть зізнатися, що їх обрали, бо голосували за політсилу Володимира Зеленського, а не за умовного Романа Соху. Тому я прихильниця імперативного мандата на всіх рівнях!", - сказала Олена Шуляк.

Як повідомляв Укрінформ, раніше голова партії “Слуга народу”, заступниця голови однойменної парламентської фракції Олена Шуляк заявляла, що за впровадження імперативного мандату у Верховній Раді не проголосує конституційна парламентська більшість, тобто 300 народних депутатів.

Керівництво фракції “Слуга народу” інформувало, що в парламенті напрацьовується законопроєкт про імперативний мандат, однак документ так і не було подано на розгляд. Для ухвалення відповідної законодавчої ініціативно під час голосування необхідно набрати 300 голосів народних депутатів.

Імперативний мандат — це правило, згідно з яким депутат представницького органу влади зв'язаний наказами виборців і протягом усієї своєї діяльності відповідальний перед ними. При цьому законодавчо закріплена можливість дострокового відкликання депутатів, що не виправдали довіри виборців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ