Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У трійці лідерів: 90% мешканців Львівщини мають сімейного лікаря, терапевта або педіатра

Пацієнти все частіше звертаються до свого лікаря первинки, щоб вакцинуватися, вилікувати кашель чи вирішити адміністративні питання.

У Львівській області працює 1897 лікарів первинної допомоги: це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Із них 102 лікарі мають свою приватну практику.

Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 166 медзакладах Львівщини.

Загалом більше 2,2 млн жителів Львівської області вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію — це 90% населення області. Вищі показники лише у Київській та Хмельницькій областях — 96% та 91% відповідно. З лікарями-ФОП декларацію уклали понад 58 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали майже 40 тисяч мешканців області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки у Львівській області:

виписали понад 2,9 млн направлень — а це 60% від всіх направлень виписаних у області;

обстежили 635 тисяч пацієнтів;

створили майже 720 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

“Програма медичних гарантій побудована так, що наш головний менеджер у ній — лікар первинки. До свого лікаря ми йдемо, коли щось болить, коли пора перевіритися або здати аналізи. Він допоможе зорієнтуватися в системі та за потреби направить саме до того вузького спеціаліста, який може вирішити нашу проблему.

З одного боку, ми закликаємо всіх обрати свого лікаря. З іншого — просимо поважати його час. За останні місяці значна частина звернень до лікарів первинки стосується адмінпитань, хоч багато з них можна вирішити самостійно. Наприклад, COVID-сертифікат можна згенерувати в “Дії” і не турбувати лікарів, які зараз активно залучені в подолання епідемії”, — повідомляє директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Так, за даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це — 32 млн 528 тисяч громадян.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ