Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Україна відкликає посла з Білорусі. Вперше в історії

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відкликав з Білорусі посла для консультацій.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на прес-служба МЗС.

Міністр викликав посла Ігоря Кизима до Києва «для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин у новій реальності, що склалася, вироблення відповідних рішень з урахуванням усього комплексу факторів».

«Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку у відносинах з Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська», — сказав Кулеба.

Що це за неприпустимі дії?

«Як ви знаєте, минулої п'ятниці офіційний Мінськ передав затриманих «вагнерівців» до Росії, попри наявність усіх правових та моральних підстав передати їх Україні. Цей крок підірвав довіру між нашими країнами та завдав важкого удару нашим двостороннім відносинам», — пояснює глава МЗС.

Також він нагадав про неодноразові безпідставні обвинувачення Олександра Лукашенка в бік України у недружніх кроках.

Крім цього, Кулеба нагадав, що Лукашенко, якому суспільство «висловило вотум недовіри», вже звернувся за допомогою до Володимира Путіна по лінії ОДКБ. Український міністр наголошує, що це загрожує як безпеці наших громадян, так і регіональній безпеці.

Що означає виклик посла?

У цьому ж повідомленні МЗС є пояснення, що дипломатичною мовою означає такий крок.

«Виклик посла на консультації до столиці — одна із форм дипломатичного реагування, яка застосовується для демонстрації невдоволення політикою чи недружніми діями іноземної держави, у якій цей посол акредитовані», — йдеться у повідомленні.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовують страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі, однак з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику.

Учасники акцій протесту вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі й не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ