Слухай онлайн
Економіка

В Міненерго придумали, як стимулювати попит на українську електроенергію та вугілля

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик презентував стратегію роботи свого міністерства під час виступу на Енергетичному конгресі «ЕнергоВесна-2016». Зокрема одним із завдань відомства є відновлення експорту електроенергії. В міненерго придумали, як здешевили електроенергію, аби на неї заявився попит за кордоном. Міністерство виступило з ініціативою скасувати дотаційні сертифікати при експорті електроенергії. Документ уже пройшов погодження в НКРЕКП. Тепер його має затвердити Кабінет Міністрів.

Голова підкомітету з питань вугільної промисловості парламентського комітету з ПЕК Михайло Бондар вважає, що ініціатива Міненерго цілком виправдана, оскільки дозволить забезпечити роботою підприємства вугільної та енергетичної галузі. Насамперед йдеться про підприємства Львівсько-Волинського басейну, які видобувають вугілля газової групи. Саме на це вугілля розраховані Добротвірська та Бурштинська ТЕС. 

«Реалізація вугілля - це фактично і є реалізація електроенергії, оскільки кінцевою продукцією від спалювання вугілля переважно є електрична енергія. Тому експорт електроенергії на сьогодні якраз забезпечує завантаженість всіх цих ТЕС і ТЕЦ нашим вугіллям”, - каже Михайло Бондар. За його словами, через дотаційні сертифікати ціна закупівлі електроенергії в Україні вища, ніж у ЄС, а тому за останні три роки обсяг експорту впав майже втричі. Зрештою, той мізер, який вдавалось продавати за кордон, навіть експортом назвати важко.

“На жаль, у нас створені такі умови на енергетичному ринку, що електроенергія в Україні дорожча, ніж у країнах Європи. У зв'язку з цим ми втратили можливість експортувати електроенергію. Це можна розцінювати як злочин, - каже голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець. - Якщо вдасться відновити експорт, а це необхідно зробити, то можна експортувати електроенергію через енергоострів у Буршттині. Тоді додатково можна буде використати 3-4 мільйони тонн вугілля. Зараз маємо профіцит близько трьох мільйонів вугілля газової групи. Наприклад, “Волиньвугілля”, “Львіввугілля”, “Красноармійськвугілля”. Шахти штучно стримують видобуток вугілля, вони в занепадають і банкрутують”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ