В Офісі Президента України відбулася зустріч, присвячена презентації ідеї Національного альянсу волонтерів (НАВ) при Президентові України. Про це повідомили 28 жовтня у прес-службі Глави держави.
У зустрічі взяли участь представники волонтерського руху зі всієї України, зокрема військові волонтери, волонтери, які опікуються проблемами дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, самотніх літніх людей, освітніми та екологічними питаннями тощо.
Заступник керівника Офісу Президента Анна Коваленко зазначила, що Офіс готовий працювати з волонтерами.
ʺМи налаштовані продуктивно та системно працювати над вирішенням питань. Раді, що ви погодилися брати участь у цій комунікаційній платформіʺ, – сказала Анна Коваленко.
Радник заступника керівника Офісу Президента Максим Кречетов наголосив, що НАВ складатиметься з багатьох секцій – за напрямами діяльності.
ʺКожна секція займатиметься своїми справами та запрошуватиме на цей майданчик для співпраці представників центральних органів влади, народних депутатів і всіх, від кого залежить розв’язання тієї чи іншої проблемиʺ, – сказав Максим Кречетов.
Координатором НАВ обрано волонтера Наталію Пушкарьову, секретарем – волонтера-парамедика Ольгу Башей.
Наталія Пушкарьова окреслила основні проблеми, з якими стикаються волонтери. Зокрема, це відсутність єдиної системи інформаційного обміну щодо ситуацій, які потребують волонтерської допомоги, рамкове законодавство, що не підкріплене нормативно-правовими актами належним чином.
ʺІнколи законодавство навіть перешкоджає волонтерам у здійсненні їхньої діяльностіʺ, – наголосила Наталія Пушкарьова.
Крім того, відсутня координація між волонтерами, залученими до вирішення одних і тих же завдань.
ʺТакож проблемою є інертність державних органів різного рівня та саботаж з боку окремих чиновників, фізичне, емоційне та психологічне вигорання волонтерів і багато інших негативних моментів, з якими кожного дня стикаються волонтери. Але головна проблема – це відсутність координації між органами влади та волонтерськими громадськими організаціямиʺ, – зазначила координатор НАВ.
Наталія Пушкарьова навела приклад діяльності волонтерського руху у США та в країнах Євросоюзу.
ʺЦі країни мають можливість перекладати деякі економічні питання на волонтерську спільноту, на меценатів. Волонтерство відіграє важливу роль локомотива позитивних суспільних змін у багатьох розвинених країнахʺ, – зазначила вона.
Наталія Пушкарьова наголосила, що підтримка волонтерського руху з боку держави може стати одним із чинників економічного зростання в країні.
ʺДержава могла б перекласти важливі суспільні завдання на громадські організаціїʺ, – сказала координатор НАВ.
За словами Наталії Пушкарьової, необхідно створити комунікаційний координаційний центр волонтерських організацій, які працюють у різних напрямах.
ʺМетою створення Національного альянсу волонтерів є координація волонтерських ініціатив, спрямованих на прискорення реформ і вирішення актуальних проблем в усіх сферах суспільного життя, популяризація волонтерства в Україні, внесення змін до чинного законодавства та підвищення суспільного статусу волонтераʺ, – наголосила координатор НАВ.
Основні завдання НАВ – координація з державними органами, створення робочих груп за актуальними проблемними напрямами, підготовка проектів пропозицій Президенту як голові Альянсу, моніторинг та аналіз ефективності реалізації волонтерських ініціатив, удосконалення законодавства у сфері розвитку та популяризації волонтерського руху.
Зі свого боку Максим Кречетов зазначив, що одним із завдань НАВ є координація зусиль волонтерських організацій у різних сферах їхньої діяльності.
ʺПотрібна взаємодія організацій, які опікуються проблемами у різних сферах життяʺ, – сказав радник заступника керівника Офісу Президента.
Учасники засідання домовились опрацювати найбільш актуальні проблеми волонтерського руху. Для цього будуть створені відповідні тематичні сектори. До Міжнародного дня волонтера, який відзначається 5 грудня, мають бути презентовані перші результати роботи НАВ.
ʺМи хочемо зробити цю роботу фундаментальною, постійною та всеохопноюʺ, – наголосив Максим Кречетов.