Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

В Україну з ЄС та Молдови транспортовано у 7 разів більше газу, ніж минулого року

З квітня по жовтень 2023 року Оператор ГТС транспортував в Україну понад 3 млрд кубів природного разу з ЄС та Молдови. Це у 7 разів більше за обсяги транспортованого газу протягом аналогічного періоду минулого року (понад 414 млн кубометрів).

З обсягу транспортованого газу у вітчизняних ПСГ зберігається 2,4 млрд куб м газу, який належить іноземним компаніям. Про це повідомили в пресслужбі Міненерго.

«Замовлення потужностей європейськими трейдерами є результатом проведеної роботи із сертифікації ПСГ за європейськими стандартами. Ця активність свідчить про повну інтегрованість української газової інфраструктури  в європейську. Це вагомий крок на шляху до створення в Україні енергетичного хабу та позбавлення Європи залежності від російського газу»,  – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За даними Оператора ГТС України, основним напрямком транспортування природного газу став словацький – звідти надійшло 45% обсягів газу. Також природний газ постачався з Угорщини, Польщі та Трансбалканського напрямку (з Румунії через Молдову). 

Трансбалканський маршрут цього року використовувався вперше, здебільшого ним транспортувався газ на замовлення іноземних трейдерів для зберігання в Україні.

«Нам, як українському оператору ГТС, дуже важливо підтверджувати, що попри всі ризики ми — надійний партнер Європи. Ми багато зустрічались із європейськими колегами і замовниками, щоб зняти їхні побоювання. Обсяг у 3 млрд кубометрів газу, які надійшли в Україну з квітня, - це відповідь іноземних компаній на наші зусилля і знак довіри до України та української газової інфраструктури», — підкреслив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа. 

Нагадаємо, раніше за ініціативи Міненерго Оператор ГТС України та АТ «Укртрансгаз» провели стрес-тести роботи газової інфраструктури в умовах воєнних викликів. Моделювання роботи здійснювалося робочою групою у складі та за сприяння USAID Проєкт енергетичної безпеки, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Генерального директорату «Joint Research Centre» Європейської комісії,  Simone Research Group. За оцінкою експертної групи, змодельовані стрес-сценарії підтвердили високу надійність української газової інфраструктури для зберігання та транспортування газу іноземних замовників послуг навіть в умовах воєнних викликів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ