Медична реформа: що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, - про це пише Міністерство охорони здоров'я України.
Отже, насамперед комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство. Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
Далі заклади первинної допомоги мають забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів.
Також слід привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до табеля технічного оснащення
Потрібно забезпечити надання первинної медичної допомоги у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації.
Водночас потрібно почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги. Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.
Також слід укласти договір з Національною службою здоров’я України. У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.
Нагадаємо наприкінці минулого року Закон про медреформу підписав Президент України, Уряд ухвалив ключові документи.