Слухай онлайн
Cуспільство  |  Надзвичайні події

Якщо три дні йтимуть дощі, то Малехів буде в інфільтратах – Гречаник

На Грибовицькому полігоні абсолютно нічого не зроблено, і якщо три дні поспіль будуть йти дощі, то Малехів буде в інфільтратах. Про це сьогодні, 24 березня, під час засідання комісії з питань екології Львівської облради заявив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

Також директор наголосив, що на найближчій сесії Львівської обласної ради потрібно обговорити ситуацію щодо проведення протиаварійних заходів на полігоні твердих побутових відходів у Грибовичах, адже там може виникнути надзвичайна ситуація.

Нагадаємо, як повідомила прес-служба Львівської ОДА, питання щодо укріплення дамби на Грибовицькому сміттєзвалищі та виведення інфільтратів  обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянула 6 березня.

На засіданні йшлось про те, що існуючий проект із рекультивації Львівського полігону твердих побутових відходів потребує змін, адже датований ще 2013 роком та не включає необхідність укріплення дамби. Зокрема, голова Львівської ОДА тоді наголосив, що сьогодні потрібно терміново підсилити дамбу, яка огороджує фільтрат.

Згідно із рішенням комісії ТЕБ і НС від 6 березня Інспекція Держархбудконтролю у Львівській області отримала завдання у найкоротший термін перевірити існуючі проектні документи. Такі ж завдання, відповідно до своєї компетенції, отримали ДП "Укрдержбудекспертиза" та Державна екологічна інспекція у Львівській області.

"Ситуація, яка склалась на дамбі, є катастрофічною і вимагає невідкладного втручання та робіт", - наголосив Олег Синютка.

У вівторок, 21 березня, під час чергового засідання комісії ТЕБ і НС Олег Синютка констатував, що жодне із доручень, комісії від 6 березня у Львівській міській раді не виконали. 

"На сьогоднішній момент не зроблено проектно-кошторисну документацію, не проводяться аварійні роботи, не відкачується інфільтрат, який може призвести до руйнування дамби. Комісія прийняла рішення звернутися до голови Державної комісії з надзвичайних ситуацій, прем’єр-міністра України для реагування у зв’язку з невиконанням Львівською міською радою рішень комісії від 6 березня 2017 року", - додав він в коментарі журналістам. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ