Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

З 1 квітня в готелях обов’язково проектуватимуть універсальні номери

У новій ДБН ʺІнклюзивність будівель і спорудʺ міститься обов’язкова вимога – при будівництві або реконструкції готелів проектувати не менше 10% житлових місць універсальними, - повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

Такі номери враховуватимуть потреби кожної людини, зокрема, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Нова норма вступає в дію з 1 квітня 2019 року.

ʺНа пальцях однієї руки можна перерахувати готелі в Києві, які сьогодні мають безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та зручні універсальні номери. Ще гірша ситуація в інших українських містах. При тому, що в Україні всього налічується близько 2500 готелів та готельних комплексів. Рівний доступ до цих закладів повинні мати усі. Тому у новій ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд була передбачена обов’язкова вимога – при проектуванні готелів організовувати не менше 10% місць універсальними та зручними для всіх категорій громадян, у тому числі, людей з інвалідністю та іншого маломобільного населенняʺ, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новою ДБН у готелях, мотелях, пансіонатах, кемпінгах не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними, з урахуванням розселення будь-яких категорій відвідувачів, зокрема, і осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках.

Відповідно до цих норм усі готелі також обов'язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть підвищенню доступності готельних закладів і дозволять підвищити рівень обслуговування в них.

Заступник Міністра підкреслив важливість вирішення проблеми, адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’, близько 10% українців мають інвалідність і вони залишаються ізольованими від суспільства через недоступність громадських закладів, транспорту, вулиць та іншої інфраструктури, зокрема, не можуть користуватися послугами готелів. ʺ80% людей з інвалідністю в Україні є працездатними та активними. Але реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде створене реальне безбар’єрне середовище. Статистика жахлива – майже 90% пандусів збудовані неправильно, тактильної плитки практично немає і багато хто навіть не знає, навіщо вона потрібна, відсутні інші елементи доступності. Так не має бути! І саме для ефективного вирішення цієї проблеми була розроблена нова ДБН щодо інклюзивностіʺ, – відзначив Лев Парцхаладзе.

Довідково:

Нова ДБН розроблена ПАТ ʺКиївЗНДІЕПʺ на заміну діючої ДБН В.2.2-17:2006 ʺБудинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населенняʺ. Вона адаптована до європейських норм та містить наочні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ