Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

За тиждень в Україні зареєстровано 10 випадків грипу та 12 випадків тяжкої ГРВІ

З 30 грудня 2019 року по 5 січня 2020 року на ГРВІ захворіли 101 175 людей, із них 65,4% — діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності склав 264,6 на 100 000 населення, що на 44,5% менше епідемічного порога по Україні. Про це повідомили у прес-службі МОЗ. України

Зареєстровано 10 випадок грипоподібного захворювання та 12 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції.

Досліджено методом ПЛР 13 зразків, у 7 зразків матеріалів визначено віруси грипу: 6 — типу А(Н1)pdm09 і 1 — типу B.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на епідемічному рівні.

З початку епідемічного сезону зареєстровано 2 летальних випадки від ускладнень грипу: 31 гудня 2019 року та 3 січня 2020 року. Жоден з померлих не був вакцинований.

Грип – це гостре респіраторне захворювання, яке викликається вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт. МОЗ України закликає не займатися самолікуванням, а звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. 

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.

Протягом звітного тижня проти грипу вакциновалися більше 1,5 тис. людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 229 тис. осіб

Також для профілактики грипу та ГРВІ варто дотримуватись простих правил:

  • Уникайте близького контакту з хворим

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

  • Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Коли ви торкаєтесь, шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
  • Провітрюйте  приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення та робіть вологе прибирання. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Детальніше — в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ.

Стаття підготовлена за інформацією Центру громадського здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ