Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Замки Львівщини віддадуть Міністерству культури, - Ганущин

На Львівщині частина замкових комплексів, які є у підпорядкуванню Львівській національній галереї мистецтв не мають належного оформлення права власності. Про це сьогодні, 10 жовтня, під час брифінгу повідомив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, передає кореспондент Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.

Він нагадав, що Галерея до 2008 року була в обласному підпорядкуванні, але коли на її фінансування забракло коштів, установу передали у підпорядкування Міністерству культури України.

«Маючи прикрий досвід, коли у Львові частина приміщень без належно оформлених документів були вкрадені, ми хочемо убезпечити від такого замки Львівщини», - сказав Олександр Ганущин.

Він пояснив, що львівська обласна рада хоче належним чином оформити право власності на культурні об’єкти та передати їх Міністерству культури.

«У Міністерства культури просто не доходять до цього руки, адже у них дуже багато таких об’єктів. Чому ми за це взялися? Бо ці об’єкти є на території Львівщини. Ми вже виділили весною кошти на виготовлення документації. Банально ці об’єкти потрібно обміряти та належним чином оформити документи. Після цього ми передамо об’єкти Міністерству культури в якого просто не вистачає часу цього зробити», - пояснив Ганущин.

Додамо, що йдеться про об’єкти, більшість з яких, згідно зі застарілою радянською документацією, є власністю держави. Це, зокрема, такі культурні пам’ятки:

Оборонна вежа (вул.Замкова,40, с. Пятничани, Жидачівський р-н), площею 177,2 кв. м.

Каплиця Боїмів (вул. Катедральна, 1, м. Львів), площею  40,4 кв. м.

Башта колишньої Свяходухівської церкви XVIII ст.  (вул. Коперника,40-40а, м. Львів), площею 556,3 кв. м.

Олеський замок (вул. Замкова,30, смт Олесько, Буський р-н), площею 2127,5 кв. м.

Надбрамний корпус, Великий палац , Китайський палац (вул. Тернопільська, 5 м. Золочів).

Замок в с. Підгірці, Бродівський р-н площею 8401,2 кв. м. та Заїжджий двір біля нього площею 1312,3 кв. м.

Нагадаємо, що у травні Львівська обласна рада виділила 120 тис грн з бюджету Львівщини на виготовлення технічної документації для замків, які входять до складу Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Замки Львівщини передадуть ЛОР, а потім приватизують?

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ