На засіданні Уряду було схвалено рамковий законопроект «Про управління відходами». Він передбачає запровадження ієрархії управління відходами та розширеної відповідальності виробника.
«Ще у 2016 році Уряд розпочав реформування цієї сфери. Наприкінці 2017 року було розроблено і схвалено Національну стратегію управління відходами та План її реалізації. Прийнятий вчора рамковий законопроект є важливим кроком у врегулюванні ситуації з відходами, яка досягає критичних масштабів. Адже кількість сміттєзвалищ росте. І бізнес за те, щоб поводитись в Україні з відходами по-європейськи, прозоро та відкрито», - наголосила координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації, Оксана Жаркова.
Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошували на необхідності дотримання положень Національної Стратегії та зобов’язань, котрі на себе взяла Україна в рамках Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. Це стосується, в тому числі, і запровадження Розширеної Відповідальності Виробника, за якої кожен виробник відповідає за подальшу переробку, повторне використання свого пакування, а також чітке дотримання ієрархії, відповідно до якої безконтрольне спалювання відходів є грубим порушенням. Зараз же виробник відповідає лише за виробництво, дизайн, пакування та продаж.
Експерти Європейської Бізнес Асоціації тривалий час працювали над наданням пропозицій до даного проекту Закону, більшість з яких було враховано. Подальшу долю законопроекту вирішуватиме Парламент.
Бізнес-спільнота вітає зусилля Мінекології, спрямовані на врегулювання питання управління відходами та створення відповідної нормативно-правової бази. Очікуємо, що фінальний текст законопроекту буде опубліковано найближчим часом, з врахуванням пропозицій від бізнесу.
Нагадаємо, на сьогодні в країні налічується близько 6 тис. офіційних сміттєзвалищ. Кількість несанкціонованих, відповідно до даних Мінприроди, в 5 разів більше – понад 30 тисяч. За статистикою, понад 93% відходів вивозиться на сміттєзвалища і лише 4,18% відсортовується. Розширена відповідальність – це європейський досвід, що працює в 26 країнах Європи.