Слухай онлайн
Cуспільство

Як у Львові тренують охоронних та захисних собак

фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
фото - Serg Bobra
1/17
В с. Брюховичі, що під Львовом, регулярно проходять тренування охоронних та патрульно-розшукових собак. Про прикладну підготовку собак журналіст АІА «Гал-інфо» поспілкувався з керівником школи охоронних собак "Берсерк" Романом Гораком та власниками собак.

Команда спеціалістів займається з собаками прикладною підготовкою охоронних та захисних собак за різними напрямками спеціалізації. «Звичайно, така підготовка не всім потрібна. Собака певною мірою небезпечна, тож якщо господар не вміє попередити її дій, не вміє прочитати думки собаки, трапляються різні казуси, про які ми часто чуємо з екранів телевізорів. Це не лише напади собак на сторонніх людей, але й на власних господарів. Програма підготовки собак зосереджена не лише на дресируванні самої собаки, а також на підготовці господаря. Він вчиться розуміти собаку, вчасно її зупинити, вивчає заходи безпеки», - розповідає Роман Горак, керівник школи охоронних собак "Берсерк".

Він також зазначає, що утримання та використання охоронних собак підлягає певним правилам. «Не важливо ,якою саме дресировкою ви займаєтесь – свою собаку потрібно вивчити, знати її характер, розуміти її поведінку та дотримуватись правил утримання та вигулу собак в громадських місцях, котрі забезпечать безпеку всім довкола», - зазначає Роман Горак.

За його словами, існує багато стереотипів щодо небезпечності тої чи іншої породи собак. Втім, навіть собака без спеціальної підготовки може становити значну небезпеку для оточення. «Небезпечних порід немає, є генетична схильність до тої чи іншої роботи. Відтак, собака має схильності до певних видів дресирування. Однак, є загальні правила, котрі вимагають використання намордника та повідка, аби попередити неправильну поведінку собаки в громадських місцях. Дотримання цього правила обов`язкове не залежно  від того, чи дресирують собаку, чи ні», - наголошує Роман Горак.

Кінолог зауважив, що аби собака була безпечною для людей, слід правильно підходити до виховання, дресирування, харчування та вигулу собаки з її дитинства. «Собака повинна жити повноцінним життям, а господар - брати на себе повною мірою відповідальність за свого улюбленця», - розповідає Роман Горак.

Серед вихованців школи охоронних собак є багато представників так званих бійцівських порід. Приміром, підопічний Ореста Кулиняка – американський стаффордширський тер’єр Баретт.

«В людей закріпився стереотип про небезпечність собак цієї породи. Власне, одна з причин, чому я хотів собаку такої породи, це бажання донести до людей розуміння, що при правильному виховані кращого друга напевно немає», - розповідає Орест Кулиняк про свого підопічного Баретта.

Він зазначає, що часто спілкування людини з собакою обмежується прогулянкою з твариною вранці та ввечері, а також годуванням. «Так господар і її собака живуть «на паралелях». Відповідно, людина не може передбачити поведінку собаки в тій чи іншій ситуації, - зазначає Орест Кулиняк, - Собаку потрібно любити як собаку, а не як людину. В іншому разі, вона не буде слухатись, "вилазитиме на голову" господарю. Звичайно, не фізичною силою, а психологічно слід пояснити собаці, що саме ви є вожаком».

За словами господаря, Баретт проводить з ним майже увесь час. «Баретт добре соціалізована собака. В мене не було жодного прецеденту, коли б він проявляв агресію чи кусав людей. Навпаки, знайомі часто говорять, що я з нього знущаюсь, коли одягаю Баретту намордник та повідок (сміється, - ред.). Люди знають його як доброго собаку, не зважаючи на його грізний вигляд, - розповідає Орест Кулиняк, - Він іще молодий пес. Йому лише 1 рік. Втім, в нього за спиною навчання за програмою собака-супровід. Він був успішнішим, ніж деякі старші собаки. Мені приємно».

В школі охоронних собак «Берсерк» займаються підготовкою за професійними рівнями. Собаку готують до захисту господаря від нападника, що може бути озброєний ножем чи вогнепальною зброєю. «Нападників може бути декілька, але собака вчиться, що життя господаря є важливішим, ніж власне життя», - зазначає Роман Горак.

Зазначимо, в розмові з журналістом кінологи розповіли про своє бажання розпочати волонтерську підготовку собак для патрульної поліції. Розмова щодо такої можливості уже відбулась з керівником патрульної поліції Львова Антоном Пузиревським.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ