Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові запрацювала 15 амбулаторія сімейної медицини: витратили понад 1 млн грн

Відповідно до програми «Львів-2020», у Львові розвивають мережу сімейної медицини, відкриваючи амбулаторії у кожному мікрорайоні міста. Відтак, на вул. О. Степанівни, 35А запрацювала нова, уже 15 амбулаторія сімейної медицини у Львові, яка обслуговуватиме мешканців Залізничного району. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У складі 3-ї міської клінічної лікарні відкрили амбулаторію №3 на вул. О. Степанівни, 35А. Відтепер мешканцям Залізничного району не потрібно буде йти у поліклініку, щоб отримати необхідні консультації чи допомогу лікаря, а це 12 920 осіб, з них   2 575 дітей та 10 345 дорослих. Необхідні медичні послуги їм зможуть надати тут, в амбулаторії, близько від дому.

«Ця амбулаторія є структурним підрозділом 3-ї міської лікарні, у складі якої уже працюють амбулаторії для житлового масиву Рясне-2 – на вул. Величковського, 30А та для мешканців Шевченківського району – на вул. Рапопорта, 6. Ця лікарня розташовувалась у поліклініці на Озаркевича, у поліклініці на Лепкого, у корпусі на Раппопорта, три приміщення на Рясне, тобто лікарня, яка обслуговує мешканців і Шевченківського, і Залізничного, і частково Галицького районів. Тому ми знайшли це приміщення і зробили реконструкцію, адаптували його під лікувальний заклад. І працівників, які обслуговували дільниці на Лепкого і Озаркевича –  перевели сюди, і тепер вони  стали ближче до пацієнтів, а пацієнти – ближче до сімейного лікаря.

Сімейний лікар – це лікар, який повинен надавати первинну допомогу по всіх напрямках, у разі якщо він сам цього не може зробити, тоді він скеровує до вузького спеціаліста – невропатолога, кардіолога, окуліста, офтальмолога, але первинна діагностика, профілактика захворювань повинна здійснюватись сімейним лікарем. Основне завдання сімейного лікаря – так працювати із сім’єю, щоб не допустити до хвороби, а якщо вона виникає – то на ранніх стадіях  виявляти і далі скеровувати у ті чи інші інституції», - розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

До структури новоствореної амбулаторії входить 8 територіальних дільниць. Усі кабінети розміщені на 1-му поверсі житлового будинку: реєстратура, хол, кабінет завідувача амбулаторії, чотири кабінети сімейних лікарів, маніпуляційний  кабінет та кабінет щеплень. Працює заклад щоденно (окрім неділі) з 08.00 до 19.00 год.

За словами Володимира Зуба, тут пацієнти зможуть отримати консультації, обстеження, призначення лікування, діти – щеплення, люди, які можуть лікуватися в амбулаторних умовах – ін’єкції, різноманітні маніпуляції, забір крові на аналізи, ЕКГ, а також до кінця року планують придбати небулайзер для проведення інгаляційної терапії.

Як розповіла завідувач амбулаторії сімейної медицини Оксана Крук, в амбулаторії всього працює 27 медичних працівників, з них 8 сімейних лікарів, старша медсестра і 12 сімейних медсестер, 2 реєстратори і 3 молодші медичні працівники. Працювати заклад почав з 15 вересня,  і за цей час прийняли більше як 300 людей.

На проведення ремонтних робіт, реконструкцію і повне оздоблення у приміщенні амбулаторії з бюджету розвитку використано 955 879 грн. Медичне обладнання, інвентар та меблі закуплено за кошти міського бюджету на суму 100 000 грн. Також для придбання обладнання залучено і  позабюджетні кошти на суму 35 625 грн.

Нагадаємо, минулоріч у Львові відкрили амбулаторії сімейної медицини для мешканців Залізничного району на вул. Любінській, 94 та для мешканців Шевченківського району на вул. Лінкольна, 53. Цьогоріч відкрили  амбулаторію у структурі 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева – на вул. Грінченка, 6 для мешканців Шевченківського району міста.

Водночас, уже восени сімейні відділення 3-ої міської клінічної лікарні, розташовані за адресою вул. Шевченка, 358Б та вул. Шевченка, 366 будуть реорганізовані в амбулаторії сімейної медицини. Відтак до кінця року у закладі функціонуватимуть 5 сімейних амбулаторій.

Загалом, у закладах охорони здоров’я Львова працює 457 дільниць, 15 амбулаторій та 41 відділення сімейної медицини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ