Амулети, прикраси, збільшувальне скло: показали давні прикраси вікінгів
1/10
Підвіски з гірського кришталю, обрамлені у золото чи срібло – характерний приклад мистецтва доби Великого переселення народів. Відомі підвіски гунського, франкського і англо-саксонського походження. Також, схожі вироби були знайдені у похованнях вікінгів – як чоловіків, так і жінок.
Про це йдеться у матеріалі Центру середньовічних та ранньомодерних студій Symbolon у Facebook.
Їх призначення варіювалося: вони слугували прикрасами і ознаками статусу (їх вішали на пояс, або на піхви), збільшувальним склом чи лінзами для розпалювання вогню за допомогою сонячних променів. Окрім того, у ісландському похованні жінки з Ytra-Garðshorn були знайдені разом кварци (серед яких і гірський кришталь), бджолиний віск та щипчики, що дало підстави біоархеологу Йону Стеффенсону говорити про можливі медичні якості, якими наділялись кварци у культурі вікінгів.
Найбільше цінувався абсолютно прозорий кришталь, який зустрічається у природі надзвичайно рідко. Однак саме такі зразки ви можете побачити у нашій сьогоднішній добірці цих прикрас-амулетів, які з культури кочівників та, згодом, вікінгів проникли у християнський світ.