Слухай онлайн
Cуспільство

Через шахрайство та корупцію у Червоному хресті зникли $5 мільйонів

Більше п'яти мільйонів доларів гуманітарної допомоги, зібраних на боротьбу з епідемією лихоманки Ебола в Західній Африці, зникли через шахрайство та корупцію, визнали представники Червоного Хреста, - УНІАН.

Аудитори в ході розслідування виявили закупівлі за завищеними цінами, виплати зарплат неіснуючим працівникам, а також фальшиві митні рахунки.

Спалах Еболи в 2014-2016 роках забрав життя щонайменше 10 тисяч чоловік. Для боротьби з епідемією була організована масштабна гуманітарна операція, на яку були зібрані мільйони доларів.

У той час як Ебола поширювалася по Ліберії, Сьєрра-Леоне і Гвінеї, Міжнародна федерація Червоного Хреста в Женеві розподіляла фінансові пожертви між національними товариствами Червоного Хреста у цих країнах - загальна сума фінансування склала близько 100 мільйонів доларів.

Розслідування аудиторів Червоного Хреста виявило, що в Ліберії 2,7 млн доларів зникли в результаті поставок за завищеними цінами і виплат фіктивним працівникам. У Сьєрра-Леоне співробітники гуманітарної організації, по всій видимості, вступили у змову з працівниками місцевих банків і змогли роздобути більше двох мільйонів доларів, у той час як у Гвінеї, де поки триває розслідування, близько мільйона доларів пропало через підроблені митні рахунки.

Представники Червоного Хреста заявили, що глибоко жалкують про втрату коштів. Організація заявила, що має намір посилити фінансові правила і притягнути до відповідальності всіх винних. Червоний Хрест - найвідоміша у світі гуманітарна організація та підсумки розслідування, по всій видимості, згубно позначаться на ній.

УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...