Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Диференціація сучасних мотоблоків

На думку багатьох фермерів мотоблок та мотокультиватор – найкращі помічники для обробки невеликих земельних ділянок.

Така сільгосптехніка є економною та комфортною в експлуатації, невибагливою в обслуговуванні та ремонті. Тому мотоблок чи мотокультиватор купити – зручний варіант для сучасного фермера.

Однак важливо розуміти, що для обробки різноманітних их типів ґрунту потрібно використовувати різні машини. Аналізувати ціни та відгуки також краще, орієнтуючись на це. Таким чином можно визначити найефективніші моделі сільськогосподарської техніки, які мають хороші результати за максимально схожих умов.

VfX0k6-ALgUqPjplixnrU8xvqDLS5Z0FfaULKIScpTpSrinkDXe3lC3KANWxGa5HkIGwXFC6IAly5wezq9pUKfwU0shRsN--l1ktDFFukxm9W4ZQexl5mtamlAPBHcb_YfHpp0q9XMSMHNUJa7uS-3KPeassxvW7VkhwzxaU6YGV1tIEtCF6A4JjBoLsVA

Різновиди мотоблоків

Мотоблоки класифікуються за двома параметрами: тип палива, що використовується, і конструкційна вага. Ці два параметри взаємозалежні: бензиновий двигун важить менше, ніж дизельний, тому більшість машин з бензиновими моторами відносять до легкого та середнього класу.

Крім цього, залежно від класу мотоблока, до нього може приєднатися різноманітне обладнання.

Наприклад, легкі агрегати краще пасують до обробки невеликих земельних ділянок на селі. У стандартну комплектацію цього пристрою зазвичай входять:

  • набір фрез (від 2 до 6 одиниць);
  • обмежувач глибини (сошник).

Основна функція такого агрегату – розпушування верхнього шару ґрунту. Техніка допомагає знищувати бур'яни, поступово розподіляти добрива на поверхні, покращувати структуру землі та ретельніше готувати її до висівання зерна.

Важкі дизельні мотоблоки застосовують широкий спектр навісного обладнання, що робить агрегат багатофункціональною машиною, яка дозволяє не тільки обробляти земельні наділи, а й зазвичай:

  • розчищати територію від снігу;
  • садити та прибирати коренеплоди;
  • переміщувати вантажі;
  • скошувати траву.

За допомогою такого обладнання можна механізувати важку аграрну працю на ділянках площею кілька соток і навіть гектарів без застосування трактора та іншої громіздкої техніки.

_Aqw3P-LwHQv10h2pCxOLJJ6ty2vQEt6Mt4qsNUgbu2Va3ZrxRYG-4PEeT2Fl0F6kG-Tn01t-iJkQk0PjNSX_gfvca5ks87nLF6tLkChXMxS7bxJaLDmt5_frE0ErKvpSyf2eHWK-5KzI0S_C4oF7UTR_7Vo47nLuy6Zdf3LPU801LnUjAUpOUNae4GCNA

Класи мотоблоків

Залежно від конструкційної ваги виділяють три класи мотоблоків та мотокультиваторів:

  1. Легкий. Тип двигуна зазвичай – бензиновий. Досить низька продуктивність праці, необхідно робити перерви – мотор пристрою схильний до перегріву. Іноді колеса відсутні, рух здійснюється за рахунок грунтозацепів та фрез. Найкраще пасує до розпушування, перемішування грунту, видалення бур'янів та сінокосіння. Техніка для роботи на ділянках до 40 соток. Працювати такою машиною потрібно періодами. В основному фрези підключаються замість коліс, а навісне обладнання не видаватиме більшої продуктивності.
  2. Середній. Тип двигуна – бензиновий чи дизельний. Це компроміс між легкою та важкою технікою. Можливість підключення розширеного ряду навісного обладнання. Найкраще пасує до оранки, боронування, підгортання. Мотоблок середнього класу призначений для роботи з ділянкою до 1 га. Техніка впорається із сільськогосподарськими роботами різноманітних напрямів: оранка, підгортання, боронування, висівання. До машини можно приєднувати додаткове навісне устаткування.
  3. Важкий. Тип двигуна – дизельний чи бензиновий. Це аналог мінітрактору. Висока потужність, об'ємне навантаження, тривалий час безперервної роботи, будь-який тип навісного обладнання. Найкраще пасує до оранки цілини, розчищення снігу, посадки та викопування коренеплодів. Техніка для сільськогосподарської та комунальної роботи на ділянках до 5 га. Важкий мотоблок працює безупинно, а його велика вага допомагає у пересуванні бездоріжжям. Потужність двигуна до 16 л. с. Техніка призначена для фермерських господарств, на яких потрібно постійно працювати із грунтом та виконувати додаткові комунальні завдання, наприклад, перевозити вантажі та прибирати сніг.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ