Слухай онлайн
Cуспільство

Іспанці оштрафували Facebook за збір особистих даних користувачів

На думку іспанського Агентства із захисту даних, Facebook припускається "серйозних порушень" прописаних в іспанському законодавстві правил захисту даних користувачів. Соцмережу оштрафовано на 1,2 мільйона євро, - DW.

Іспанська влада наклала на соціальну мережу Facebook штраф у розмірі 1,2 мільйона євро через використання персональних даних користувачів у рекламних цілях.

Як заявило у понеділок, 11 вересня, іспанське Агентство з захисту даних, Facebook збирав персональні дані своїх користувачів, не отримуючи "однозначної згоди" від них на їхнє використання, а також не повідомляючи їм, яким чином ця інформація може бути використана. Зокрема, йдеться про таку інформацію, як стать, релігійні переконання або особисті смаки й уподобання. Агентство робить висновок, що політика конфіденційності Facebook "містить загальні і незрозумілі положення", а відсутність отриманої належним чином згоди користувачів на використання даних є "серйозним порушенням" правил захисту даних, прописаних в іспанському законодавстві.

У агентстві також стверджують, що Facebook довгий час не видаляє персональні дані користувачів зі своєї бази даних навіть у тих випадках, коли користувач звертається до адміністрації з такою вимогою.

Як зазначає агенція AFP, штраф у розмірі 1,2 мільйона євро є невеликим, враховуючи розмір доходів Facebook від реклами, який у другому кварталі 2017 року заявив про рекламний дохід на рівні 9,2 мільярда доларів.

У відповідь на рішення щодо накладення штрафу на нього у компанії  Facebook заявили про намір його оскаржити, запевнивши при цьому, що не використовують зазначені іспанським агентством персональні дані користувачів у рекламних цілях. До того ж, запевнили у Facebook, користувачі соцмережі самі визначають, яку персональну інформацію вони додають у свої акаунти.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ