Слухай онлайн
Здоров'я

Іван Собко пояснив, чому на Львівщині приділяють особливу увагу пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями

За останні пів року основний фокус суспільної уваги прикутий до подолання світової пандемії COVID-19. В Україні та у Львівській області, зокрема, велику увагу приділяють боротьбі також із іншими видами захворювань, які можуть стати ускладненнями коронавірусної інфекції. Серед них – серцево-судинні захворювання.
Протягом останніх років цей тип захворювань займає стабільно високі показники серед населення України, адже щорічно реєструється біля 50 тисяч випадків інфаркту міокарду, у Львівській області в середньому щороку 2300-2400 випадків. Відтак, департамент охорони здоров’я Львівської ОДА приділяє цьому типу хвороб особливу увагу.
«Такі захворювання, а це ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність – є однією з основних причин смертності та інвалідності у всьому світі та є важливим пріоритетом системи охорони здоров’я, – розповідає заступник  голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко. – Люди, які живуть із серцево-судинними захворюваннями, стикаються з багатьма проблемами. Власне, з приходом до Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та його команди, ми максимально сконцентрували увагу на допомозі тим верствам населення, які найбільше потерпають через ці захворювання».
У департаменті охорони здоров’я ЛОДА створені робочі групи по розробці порядку організації надання медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів з гострою патологією. «Першим результатом їх діяльності є маршрутизація пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Востаннє такі заходи проводилися ще у 2013 році. З того часу змінились і діагностично-лікувальні можливості, і клінічні настанови для лікування пацієнтів з інфарктом міокарду – тож ми йдемо в ногу з часом», – наголошує Іван Собко.
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис додає, що маршрутизація пацієнтів набула особливої актуальності через пандемію, коли система охорони здоров’я регіону сильно завантажена.
«Питання маршрутизації пацієнтів з невідкладними станами, такими як гострий інфаркт міокарду, гострі порушення мозкового кровообігу та травми, набуло особливої актуальності в час епідемії COVID-19. Адже,  структура та захворюваність населення області, окрім захворювання на коронавірусну хворобу, залишаються попередніми. Ми бачимо, наскільки зросло навантаження на заклади охорони здоров’я та на службу екстреної медичної допомоги, наскільки ускладнилось функціонування ургентних служб, в тому числі і через перевантаження лікарів та молодшого медичного персоналу, – пояснює пан Чемерис. – Необхідний ряд організаційних заходів, щоб ми отримали можливість якнайшвидшого потрапляння пацієнта з інфарктом у спеціалізовані медичні центри, де є можливість проведення перкутанного  коронарного втручання пацієнтам з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST. Це і створення алгоритму дій працівників первинної ланки та екстренки, створення телемедичного координаційного центру на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, інформування щодо показів та протипоказів до проведення системного тромболізису, забезпечення можливості проведення фібринолітичної терапії на догоспітальному етапі».
«Зараз проведення ургентної коронарографії можливе у 4 закладах області, – розповідає Орест Чемерис. – Це Львівський обласний клінічний  лікувально-діагностичний  кардіологічний центр, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Дрогобицька міська лікарня №1 та Львівська обласна клінічна лікарня. З придбанням ангіографічного обладнання, до переліку будуть додані інші багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня».
За словами заступника голови ЛОДА Івана Собка для попередження серцево-судинних захворювань і виявлення таких на ранніх стадіях закупляється сучасний ангіограф у Червоноградську центральну міську лікарню. «Таким чином, працюємо над розширенням точок обстеження пацієнтів у Львівській області», – додає Іван Собко. 
Директор Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру Степан Павлик розповідає, що в його установу цього року був придбаний апарат для ехокардіографії.
«Такий сучасний апарат експертного класу дає можливість більш точно і детально визначати патологію міокарду в пацієнтів із серцево-судинним захворюванням, – говорить Степан Павлик. – Не менш важливим було організувати та провести навчання лікарів по його використанню з метою можливості більш точно проводити діагностику серцевої патології жителів Львівщини».
«Попри те, що лікувальні рішення стають більш ефективними, ми визнаємо, що управління цими захворюваннями – це безперервна робота. Тому ми не на словах, а на ділі проводимо ряд організаційних заходів, щоб отримати можливість якнайшвидшого потрапляння пацієнта з інфарктом у спеціалізовані медичні центри, врятувати його та вилікувати!», – резюмує заступник голови ЛОДА Іван Собко.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ