Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ назвав депутатів, які не голосували в Раді в червні

Комітет виборців України проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради в червні 2021 р. Про це повідомили 2 липня у пресслужбі КВУ.

За даними КВУ 31 народний депутат пропустив понад 90% голосувань Верховної Ради минулого місяця. Із них 6 депутатів не проголосували жодного разу за місяць. Серед них Степан Івахів, Олесь Довгий, Тарас Козак, Віктор Медведчук, Вадим Столар, Леся Василенко. Вказані депутати, крім С. Івахіва, були відсутні на пленарних засіданнях Верховної Ради в червні.

Лише двічі за місяць (0,25% від усіх голосувань) натиснув на кнопку Олександр Герега, тричі (0,37%) голосував Вадим Рабінович, по чотири рази (0,5%) – Федір Христенко та О Фельдман. Серед депутатів, які пропустили понад 90% голосувань Ради – Ілля Кива (взяв участь в 2% голосувань), Наталія Королевська (6%), Юрій Бойко (6%), Олександр Дубінський (7%), Жан Беленюк (7%), Вадим Новинський (8%).

Участь в 100% голосувань Ради взяв лише один народний депутат: Сергій Штепа.

Найактивніше голосували народні депутати «Слуги Народу» та «Європейської солідарності». В середньому депутати «Слуги Народу» взяли участь в 83% голосувань, депутати ЄС – 77%.

Народні депутати фракції «Голос» долучилися до 69% голосувань, групи «Довіра» - 67%, ВО «Батьківщина» - 64%, групи «За майбутнє» - 54%. Найнижчі показники голосувань в депутатів «Опозиційної платформи За життя». В середньому вони голосували лише в 40% випадків.

Всього у червні відбулося 11 пленарних засідань Верховної Ради, під час яких було проведено 870 голосувань. Серед іншого народні депутати ухвалили за основу проекту закону про національний спротив, зміни до закону «Про політичні партії в Україні», а також прийняли низку постанов на соціально-економічну тематику.

Варто відзначити, що, на відміну від парламенту 8 скликання, у Верховній Раді 9 скликання запроваджена практика, коли інформація про причини прогулів народних депутатів не оприлюднюється. Однак очевидно, що, до прикладу, відсутність Т. Козака може бути пов’язана з його переховуванням в Білорусі, а народної депутатки Л. Василенко – із народженням дитини, про що також було повідомлено публічно.

44

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ