Слухай онлайн
Політика  |  Надзвичайні події

Львів благає про порятунок: у місті - 9 тис. тонн сміття

Сміття на вул. Гіпсова. Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Гіпсова. Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Смаль-Стоцького. Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Смаль-Стоцького. Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Героїв УПА. Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Героїв УПА. Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Смаль-Стоцького. Фото - Гал-інфо.
Сміття на вул. Смаль-Стоцького. Фото - Гал-інфо.
Смяття біля Головного залізничного вокзалу Львова. Фото - Гал-інфо.
Смяття біля Головного залізничного вокзалу Львова. Фото - Гал-інфо.
1/6
Сьогодні, 19 червня, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львова ще раз звернулась до Президента України та Прем'єр-міністра України, Секретаря РНБО, Уряду, парламенту та міжнародних організацій з проханням про запровадження в місті режиму надзвичайної екологічної ситуації. Щодня у Львові маса сміття збільшується на 200 тонн. Про це повідомив кореспондент Гал-інфо з місця події.

На початку засідання комісії міський голова Львова Андрій Садовий нагадав, що комісія збиралася минулого тижня.

«За тиждень ситуація ускладнилась. Що мене дивує, так це нульова реакція від органів влади», - заявив Андрій Садовий.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Ірина Маруняк повідомила, що на сьогодні у Львові 403 майданчики переповнені сміттям. З декотрих сміття не вивозили вже більше як місяць.

Вона додала, що критичною є ситуація у трьох районах: Сихівський – завалені сміттям 193 майданчики, Шевченківський – 99, Франківський – 67, Залізничний – 38.

Ірина Маруняк заявила, що загалом нагромадилося 8,5 тонни сміття. Для його вивезення потрібно 850 машин. Однак місто таких великих машин для вивезення сміття не має.

«Машини, які ми маємо, – малі. Фірма AVE нині взагалі не вивозить сміття. Голови районних адміністрацій міста намагаються вирішити цю проблему», - сказала Ірина Маруняк.

Заступник міського голови з питань ЖКГ, позаштатний радник міського голови з питань житлової інфраструктури Сергій Бабак заявив, що варто знову звертатися до уповноважених органів влади – Прем’єра, Президента, Секретаря РНБО, обласної комісії з питань ТЕБ і НС, спікера РВУ, адже жодної реакції нема.

«Більше того, ми знову маємо затримання автомобілів зі сміттям. Дві машини - по 40 тонн сміття кожна - затримали, протримали півдоби і повертають до Львова», - сказав Сергій Бабак.

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб заявив, що, беручи до уваги сталу високу температуру повітря та масове нагромадження твердих побутових відходів, у Львові з’явилася реальна загроза спалаху кишкових інфекцій.

«Якщо не забезпечити своєчасне вивезення сміття зі Львова, то на нас чекають небезпечні наслідки для здоров’я львів’ян», - заявив Володимир Зуб.

Заступник міського голови з гуманітарних питань, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна заявила: «Якщо нема ніякої реакції від держави, то потрібно звертатися до міжнародної спільноти, до послів та дипломатів. У дітей зараз канікули, і вони на вулиці. Уряд має задуматись. Можливо нам потрібно готувати звернення до народних депутатів, адже уряд їм підзвітний».

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Іваніцький заявив, що всі попередні матеріали та протоколи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львова були вилучені поліцією.

Як заявила директор юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, у Львові на окремих сміттєвих майданчиках виявлено перевищення шкідливих концентрацій хімічних сполук.

Представник Держпродспоживслужби, яка проводила дослідження 19 травня цього року, підтвердив, що на деяких майданчиках, завалених сміттям, виявлено концентрацію аміаку та сірководню.

Наразі дослідження не проводили повторно, але через погіршення ситуації із вивезенням сміття найближчим часом зроблять повторні аналізи.

Відтак комісія доручила Управлінню Держпродспоживслужби у Львові і ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» повторно провести дослідження окремих переповнених контейнерних майданчиків щодо перевищення ГДК забруднювальних речовин.

У Львівській ОДА сьогодні відбувалася нарада з керівниками районів за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки. На нараді була присутня директор департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Ірина Кулинич.

«Відбувалася скайп-нарада. Заступникам голови Львівської ОДА дали вказівку розібратися із проблемами щодо вивезення сміття у Городоцькому та Жовківському районах. Я поінформувала про ситуації у Львові, де накопичилося близько 9 тис. тонн сміття, і що у нас буде засідання комісії, мені відповіли: Засідайте, засідайте».

Гелена Пайонкевич запропонувала звернутися до відповідних інстанцій повторно, адже у Львові ситуація із вивезенням сміття погіршилась.

«Якщо реакції не буде, то пропоную звертатися до правоохоронців щодо бездіяльності посадових осіб», - сказала Гелена Пайонкевич.

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що ситуація у Львові нетипова, адже були й інші надзвичайні ситуації (повені та урагани), але тоді реакція була миттєва.

«Мене дивує сьогодні відсутність реакції від офіційних осіб. Ми звертаємося до Уряду, інформуємо про надзвичайну ситуацію, і нуль офіційної реакції. Наче Львова не існує. Ігноруються звернення, хамські висловлювання. При цьому правоохоронці вилучають документи, викликають на допити членів комісії надзвичайних ситуацій», - сказав Андрій Садовий.

Він заявив, що Львів звернеться за допомогою повторно.

«Ми звернемося персонально до всіх народних депутатів, до органів влади, щоб вони схаменулися. Вони державні чиновники і повинні виконувати закони України», - заявив Андрій Садовий.

Він закликав львів’ян особливу увагу звертати на сортування сміття.

«Насамперед будемо вивозити органічні відходи», - сказав Андрій Садовий.

Відео: Андрій Андрух.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ