У Львівській області в межах Програми Доступні кредити 5-7-9% вже видали понад 1950 кредитів на суму майже 5 млрд грн. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.
Відтак, Львівщина вже тривалий час займає лідерські позиції в Україні із реалізації державної програми.
Із бізнесом в межах програми працюють 10 банків. Це АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Альфа-Банк», АТ «ОТП БАНК».
У розрізі видів діяльності найбільше по сумах виданих кредитів у Львівській області – оптова та роздрібна торгівля - 32%, переробна промисловість - 25%, сільське господарство - 20%, транспорт - 7%, охорона здоров’я - 1%.
За цілями кредитування у Львівській області переважають кредити на оборотний капітал в рамках антикризового пакету – 59%, наступне іде рефінансування – 25% та кредитування на інвестиційні потреби – 16%.
Також Львівщина стала першою областю в Україні, де реалізують Пілотний проєкт кредитування інвестиційних проєктів під 0%
«У межах посилення інвестиційної складової Програми 5-7-9% ми спільно з Фондом розвитку підприємництва запустили Пілотний проєкт, який передбачає додаткову компенсацію процентів за інвестиційними кредитами мікро, малих та середніх підприємств Львівщини до рівня 0% річних. Відповідний договір про початок реалізації Пілотного проєкту підписали минулого тижня. Щоб стимулювати зростання робочих місць, для всіх, хто просить кредит на інвестиційні потреби, компенсовуємо відсотки до нуля. Для цього в межах обласної програми конкурентоспроможності виділено 5 млн гривень до кінця року», - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.
У межах цього Пілотного проєкту є очевидні переваги, а саме:
1. Місцева влада стає прямим учасником Програми 5-7-9%, запроваджуючи додатковий пакет підтримки для місцевих ММСП з урахуванням пріоритетів розвитку регіону.
2. Реалізація Пілотного проєкту повністю синхронізується з механізмом компенсації процентів в рамках Програми 5-7-9% з використанням ескроу-рахунків.
3. Усі уповноважені банки автоматично стають учасниками Пілотного проєкту.
4. Фонд виступає «єдиним вікном» для банків та місцевої влади, що суттєво зменшує їх адміністративні витрати на реалізацію Пілотного проєкту.
5. В межах Пілотного проєкту поєднуються кошти державного та місцевого бюджетів, що збільшує обсяг державної підтримки місцевих підприємців (до 0% річних).
Надалі Фонд розвитку підприємництва планує поширити модель реалізації Пілотного проєкту на всі регіони України.