Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Економіка

Регіони субсидують іпотечні ставки до 0%

Пільгові категорії українців можуть взяти «єОселю» під 3% річних, але місцеві адміністрації готові сплачувати ці кошти замість них.

«З листопада – грудня ми вже маємо співпрацю з трьома обласними державними адміністраціями – Закарпатською, Чернівецькою і Одеською – стосовно компенсації відсоткової ставки, навіть тих 3% для пільговиків, які є. Фактично позичальник отримує нульову ставку за іпотечним кредитом», – повідомив директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Максим Ярославський.

Кількість таких регіонів буде зростати. «Опрацьовуємо ще дві області – Дніпропетровську та Львівську. Обласні державні адміністрації позитивно дивляться на цю історію і досить непогано заходять в такі колаборації з банками, як додатковий учасник, щодо компенсації ставки для пільгових категорій громадян. Рухаємося в цьому напрямку для покриття всієї мапи України. Ми системно важливий банк, і на всі регіони дивимося як на наших потенційних позичальників», – сказав банкір.

Попит на кредити не зникає навіть в прифронтових регіонах. «В прикордонних регіонах ситуація складна, але позитив людей, які безпосередньо живуть в цих областях, напевно, нічим не можна зламати. В Харкові також є попит на іпотеку. Ми там видали декілька кредитів по «єОселі». При цьому там є черга. Люди навіть хочуть купувати не тільки вторинку, а й первинку за програмою «єОселя», – розповів начальник департаменту роздрібного бізнесу банку «Глобус» Дмитро Замотаєв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ