Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Мін'юст запустив пілотний проект одруження за добу

Мін'юст запустив пілотний проект одруження за добу.

Про це у блозі на УП написав міністр юстиції Павло Петренко.

"Сьогодні ми зібралися тут, щоб поєднати двоє люблячих сердець". Всім нам добре знайомі ці слова реєстратора РАЦСу під час урочистої церемонії одруження. Однак ще з радянських часів так повелося, що почути їх можна було лише після кількох походів до РАЦСу та ще й перечекавши місячний "випробувальний термін".

Якщо двоє дорослих людей, які люблять один одного, вирішили одружитися, бюрократія не має ставати їм на заваді. Навпаки, держава має зробити усе можливе, щоб весілля приносило лише радість молодятам. Адже кожна нова молода сім'я – це зміцнення держави, це творення її майбутнього.

Минулого року ми запустили електронні послуги в сфері реєстрації актів цивільного стану. Молодятам більше не треба кілька разів приходити до органів РАЦС. Достатньо зареєструватися на сайті http://dracs.minjust.gov.ua, обрати дату час та місце, надіслати відскановані документи, оплатити послугу карткою і прийти лише на саму церемонію.

Це зручно, швидко і не забирає час у молодят, який вони могли б витратити на складання списку гостей, вибір сукні для нареченої чи обговорення весільного меню. Або й просто побути наодинці разом.

Однак існувала ще одна перепона – стара радянська норма, за якою закохані мали місяць чекати на шлюбну церемонію. Як то кажуть, на всяк випадок.

Відсьогодні ми раз і назавжди сказали ні безглуздій радянині. Саме сьогодні в Сєвєродонецьку стартував новий пілотний проект Міністерства юстиції "Шлюб за добу".

Завдяки новому сервісу наші пари самі зможуть обрати зручний день для одруження. Це може бути хоч завтра, аби тільки в РАЦСі був вільний час для проведення церемонії. У подальшому навіть це не буде проблемою. Адже з часом ми ці функції плануємо передати місцевій владі та, можливо, нотаріусам. Це збільшить кількість реєстраторів та створить конкуренцію на ринку, а громадяни отримають покращення якості послуг та ліквідацію черг на "розпис".

У перший день роботи сервісу за новою процедурою побралися 3 пари. Я з радістю взяв участь у церемонії народження нових родин та вручив молодятам перший спільний документ.

Приємно відзначити, що до шлюбу зі своїми нареченими пішли двоє наших воїнів, які захищають країну в зоні проведення АТО. Також сьогодні одружилася пара зі Свердловська. Це місто нині перебуває під контролем терористів та російських військ. Тому молодята на кілька днів приїхали до Сєвєродонецька, щоб, не втрачаючи багато часу, отримати легальні українські документи про шлюб.

Більше того, подружжя зі Свердловська вже чекає на народження малюка. Тому ми будемо раді знову побачити їх на українській території аби видати свідоцтво про народження нового українця. Завдяки запровадженим навесні змінам, ця процедура для тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, також значно спрощена і займає у більшості випадків усього 1 день.

Загалом пілотний проект вже найближчим часом стартує у 5 містах. Вже післязавтра, 31 липня, ми презентуватимемо його в Одесі, 3 серпня у Маріуполі, 14 серпня у Києві, а 19 серпня ‑ у Львові. А далі по всій Україні. Аби жодна пара більше не страждала від застарілих норм.

Хочу нагадати, що ми оголосили конкурс для майбутніх сімейних пар. Закликаю всіх, хто збирається одружитися найближчим часом, надіслати історію свого кохання і фотокартки на скриньку [email protected]. Ми оберемо найромантичніші та найзахопливіші історії кохання, і я так само особисто привітаю переможців під час запуску проекту в Києві та у Львові.

Перші історії вже можна почитати на сторінці https://www.facebook.com/shlubzadobu/

Кохайтеся, а про папери подбає Мін'юст)

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ