Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Минулого року на Львівщині через програму для кривдників пройшло 45 осіб, серед них і жінки

Головна спеціалістка департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Горун у коментарі Гал-інфо розповіла, що вже 2 роки на Львівщині діє програма для кривдників і минулого року через неї пройшло 45 осіб.
Фото ілюстративне

На виконання Законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та “Про соціальні послуги” департаментом закуплено соціальну послугу: Проходження корекції поведінки для кривдників, які вчинили домашнє насильство.

Програма для кривдника – комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

“На Львівщині зараз ця програма діє другий рік. Минулого року через неї пройшло 45 осіб, 10 з них — жінки”,- розповіла Наталія Горун.

Робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невіддільною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї.

Програму для кривдника особа, яка вчиняє домашнє насильство, може відвідувати за власною ініціативою на добровільній основі. Законодавчо закріплена можливість добровільного проходження програми для кривдників є надзвичайно важливою, адже самостійне прийняття кривдником рішення про проходження програми свідчить про його усвідомлення проблеми та є першим кроком до її подолання. Як свідчить практика, ефективність і результативність корекційних програм для кривдників значною мірою залежить саме від усвідомлення ними необхідності зміни власної насильницької поведінки.

Також кривдник може бути направлений на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ