Як розповіли Гал-інфо у прес-службі ЛМР, стартували підготовчі роботи із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
Це один із ключових етапів комплексного відновлення полігону в рамках міжнародного проекту вирішення проблеми з відходами у Львові за підтримки ЄБРР. Підготовчі роботи потрібні, зокрема, щоб на локації могла працювати важка техніка під час основного етапу робіт: вирівнювання тіла полігону, встановлення системи дегазації та очистки фільтратів.
Підготовчі роботи до комплексної рекультивації будуть завершені до кінця цього року. Це дасть можливість після проведення тендеру ЄБРР на визначення генерального підрядника робіт з рекультивації, відразу, без перерви розпочати всі інші роботи. Йдеться, зокрема, про формування технологічного екрану, встановлення геомембрани та виположування схилів. Паралельно відбуватиметься дегазація.
ʺЗараз найкращий час приступити до реальних робіт з рекультивації полігону і ми задоволені тим, що це нарешті стало можливим завдяки зусиллям міської влади та за підтримки наших партнерів із ЄБРР. Це дає нам змогу казати про реальне вирішення проблеми у Грибовичах і ми повинні в повній мірі використати всі наявні ресурси, аби зробити це якнайшвидше. Також це чудова нагода для співпраці наших науковців із колегами з інших європейських країн. Проект дуже складний і це колосальний досвід для усіх, хто братиме у ньому участьʺ, — розповів Вадим Ноздря, директор ЛКП ʺЗелене містоʺ.
Фахівці підготують територію до виположування схилів та сформують підпірні дамби.
Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже у цьому році відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.
Нагадаємо, нещодавно Львів закупив обладнання для очищення фільтратів Грибовицького сміттєзвалища.