Слухай онлайн
Політика

Насіров "втопив" реформу в податковій

Навесні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк дав новопризначеному главі Державної фіскальної служби Роману Насірову три місяці на реформування відомства, однозначно заявивши, що часу на розгойдування немає. І навіть пальцем пригрозив: якщо не впорається — приймемо відповідні кадрові рішення, - Дзеркало тижня.

Три місяці минули, у ДФС мир і спокій. При цьому не було виконано навіть такого простого, здавалося б, завдання, як призначення нового керівництва ДФС на рівні областей і районів. Про це в статті для DT.UA пише Юлія Самаєва.

Не посперечаєшся, ніхто не розраховував, що за 90 днів реально буде проведено реформу податкової. Проте були надії, що зміни в роботі фіскальної служби хоча б розпочнуться. Особливо з урахуванням того, що, на відміну від свого попередника Білоуса, Насіров не переймається реформою податкового законодавства і може 100% сил і ресурсів вкласти в реформу самого відомства. Може, але не буде. 

Було складено план реформи, і якось відразу вона з бліцкригу трансформувалася на мляву бюрократичну роботу.  На найближчі дати було заплановано такі найважливіші заходи, як перепідпорядкування ДФС Міністерству фінансів, узгодження повноважень і сфери компетенції служби, розширення кількості заступників глави відомства з трьох до п'яти. Більш-менш конструктивні пункти, наприклад, перегляд ефективності організації управління, умілою чиновницькою рукою було перенесено "на потім", десь і на середину вже 2016 р.

Остаточним знущанням виглядає пункт про створення програми реформування системи податкових скарг, виконати який планують до 30 червня 2016-го (!). Рік і не менше виділили собі фіскали тільки для створення програми реформи, страшно припустити, скільки їм знадобиться для її впровадження.

"Жодних змін я особисто не помітив. От як працювала податкова рік тому, з тими самими підходами, з тим самим рівнем сервисів, з тими самими некваліфікованими кадрами, так і працює, — розповів DT.UA Леонід Рубаненко, президент Спілки податкових консультантів. — І бізнес, з яким ми спілкуємося, жодних змін не помітив, та й не сподівається особливо. Щоб були зміни, потрібно хоча б щось робити, а нічого поки що не відбувається. Ходять чутки, що збільшать кількість офісів великих платників, поки це все, що нам відомо про реформу податкової".

Очікуване скорочення штату, про яке казав ще попередник Насірова Білоус, теж відкладене в довгу шухляду. Подумаєш, у структурі працюють 54 тис. чоловік, з яких 3 тис. — це керівний склад. Навпаки, замість скорочення в ДФС з'являться нові структурні одиниці — виконавчий комітет із власним секретаріатом, спеціальний підрозділ із управління структурними змінами, координатор відомчих реформ, консультативна рада для надання підтримки в здійсненні реформування ДФС.

При цьому фіскали не перестають казати про злидарські (і це правда) рівні зарплат, без підвищення яких розраховувати на принциповість і неупередженість пересічних співробітників неможливо. От тільки ідея про те, щоб підвищити заробітні плати співробітникам, що залишилися, за рахунок скорочення штату та вивільнення додаткового фінансового ресурсу, почила з миром.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ