Слухай онлайн
Cуспільство

Науковці пропонують збільшити підлітковий вік до 24 років

Вчені, опитані журналом Lancet, заявили про те, що постіндустріальні країни повинні переглянути поняття підліткового віку та збільшити його до 24 років. При цьому, на їхню думку, відповідні норми повинні бути відображені і у законодавстві, - Дзеркало тижня.

Основні причини підвищення підліткового віку – соціальні. На сьогоднішній день молодь довше отримує освіту, пізніше вступає у шлюб і заводить дітей. Крім того, сповільнюється також і біологічний розвиток, заявляють вчені.

Дослідники підкреслюють, що тіло продовжує рости і змінюватися і після 19 років, у 20-річних мозок продовжує зростати ще протягом декількох років, а у багатьох до 25 років не з'являються "зуби мудрості".

Вчені наводять статистику, згідно з якою в Англії та Уельсі середній вік першого шлюбу в 2013 році склав 32,5 років у чоловіків і 30,6 років у жінок. Це майже на вісім років пізніше, ніж у 1973 році.

Як зазначає Сьюзан Сойєр, це свідчить про те, що подібні зміни повинні знайти свої відображення в соціальній політиці західних країн, зокрема, вона пропонує продовжити соціальну підтримку молоді до 24 років.

А ось соціолог з Кентського університету Джен Макарвіш стверджує, що запровадження таких норм призведе до того, що бажання підлітків стати самостійними буде сприйматися як патологічне.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ