Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних медзакладах безоплатно

У Львівській області 13 приватних медзакладів і 50 лікарів-ФОП мають договори з НСЗУ. Усі вони надають медпослуги безоплатно і в повному обсязі в межах пакетів, за якими вони уклали контракти. Про це повідомили в пресслужбі НСЗУ.

Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних медзакладах безоплатно. За це заплатить Національна служба здоров’я, якщо медичний заклад має договір з НСЗУ.

Як отримати безоплатну медичну допомогу в приватному закладі?

В приватному закладі пацієнт може отримати як первинну, так і спеціалізовану медичну допомогу.

По-перше пацієнт може укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, який працює як ФОП або працює у приватному медзакладі.

На Львівщині первинну медичну допомогу надають 13 приватних закладів та 48 лікарів-ФОП за договором з НСЗУ. Львівська область у трійці областей з найбільшим числом приватних надавачів медичних послуг, які підписали договір з НСЗУ.

Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила приватним закладам понад 25,2 млн грн за первинну медичну допомогу, які пацієнти отримали безоплатно.

Щоб отримати медичну послугу у приватному закладі на спеціалізованому рівні безоплатно пацієнту потрібно отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні. З електронним направленням пацієнт обирає приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу і має договір з НСЗУ за цим пакетом.

Спеціалізовану медичну допомогу за договором з НСЗУ у Львівській області надають 1 приватний медзаклад та 2 лікарі-ФОП.

З квітня цього року приватні медзаклади отримали від НСЗУ понад 1 млн грн гривень за спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам.

Які медичні послуги можна отримати в приватному медзакладі?

Які саме послуги приватний медичний заклад надає безоплатно - залежить від того, за якими пакетами медичних послуг він має контракт з Національною службою здоров’я.

Приватні заклади мають з НСЗУ угоди за такими напрямами:

Первинна медична допомога - 60 закладів.

Надання медичної допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах - 3 заклади.

Пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення онкозахворювань - 3 медзаклади.

Вакцинація проти COVID-19 - 1 приватний медзаклад.

Гемодіаліз - 1 заклад.

Ведення вагітності в амбулаторних умовах - 1.

Медична допомога при інсульті - 1.

Стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, яка надавалася протягом квітня - травня 2021р - 1 заклад тощо.

Які приватні заклади підписали договір з Національною службою здоров’я можна перевірити на сайті НСЗУ в розділі “Е-дані” на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.

Щороку приватних закладів, які підписують договір з НСЗУ, стає більше. Така співпраця наближає медичні послуги до українців та підвищує якість їх надання завдяки конкуренції за пацієнта.


 


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ