Слухай онлайн
Політика  |  Здоров'я

Порошенко підписав медреформу

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (6327).

Глава держави зробив це під час робочої поїздки в Одеську область.

Таким чином, він відкрив шлях до реального впровадження медреформи, ініційованої командою Уляни Супрун.

Цей законопроект парламентарі ухвалили 19 жовтня.

"За" проголосували 240 депутатів.

Для збільшення клікніть на картинку

У першому читанні цей документ було прийнято 8 червня.

До другого читання проект суттєво переробляли.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун навіть заявила, що після опрацювання близько 900 правок від 76 народних депутатів закон зазнав суттєвих змін та закликала "не імітувати реформи".

"Більшість з цих правок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої МОЗ та урядом України.

Фактично, замість реформи всієї медичної галузі, після внесених майже 400 правок до законопроектів, ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини", – зазначала в.о. міністра 12 липня.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун виявляла побоювання, що після правок депутатів закон зазнав суттєвих змін. Колаж Владислава Скобельського

У сесійній залі Верховної Ради 893 правок розглядали три дні – 17, 18 та 19-го жовтня –більшість з поправок (як тих, що були враховані комітетом, так і тих, на яких наполягали депутати) були провалені.

Лікар, народний депутат та голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець заявила, що законопроект 6327 – антинародний, бо ним вводиться співоплата за медичні послуги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...