Слухай онлайн
Політика

Садовий хоче сміттєсортувальні майданчики в кожному районі

Сьогодні, 19 січня, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було прийнято рішення про те, щоб визначити майданчики у місті Львові, які можуть бути як станції перевантаження відходів. Відповідне рішення має розглянути сесія міської ради. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Вчора ми мали комісію з надзвичайних ситуацій. Ми прийняли рішення про звернення до обласної та державної комісій. Вчора я мав розмову з головою обласної державної адміністрації, з прем’єр-міністром України. Олег Синютка думає, коли скликати обласну комісію, має дати інформацію. Прем’єр-міністр проінформований про ситуацію в місті, правда, каже, що державних полігонів для вивезення твердих побутових відходів нема, всі полігони є комунальні, тому він не має впливу на ці полігони.

Я також проінформував про складності з отриманням коштів по лінії Європейського інвестиційного банку, рік часу тягнеться процедура, не зрозуміла позиція, коли прем’єр-міністр України приїжджає до Львова і публічно оголошує про підтримку урядом фінансування, а міністерство робить все можливе, щоб ці кошти до нас не потрапили. Чекаю на реакцію. Також вчора я проговорив ситуацію, яка сталась у Львові, з великою кількістю послів – з послом Польщі, послом Канади. Відправив листи всім послам європейських країн, в представництво ОБСЄ, Організації Об’єднаних Націй, всім екологічним організаціям, які працюють в Україні і мають свої офіси, також у центральні офіси міжнародних екологічних організацій, переговорив з нашими містами-партнерами. Всі солідарні і нас підтримують.

Представники дипломатичного корпусу розуміють абсурдність ситуації, бо у нормальній країні таке питання вирішується протягом 5 хв. Якщо за поданням прокуратури суд забороняє експлуатацію існуючого полігону, то дається вказівка і частина сміття виїжджає на полігони у Львівській області, частину можна вивезти у сусідні області. Має бути політична воля і бажання. Ми працюємо відкрито і разом з громадою. Ми у складній ситуації. Я попросив Секретаря міської ради скликати позачергове засідання сесії міської ради, сьогодні ми збираємось. Я би хотів, щоб депутати імплементували рішення, яке ми приймаємо», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 «Ситуація із вивезенням і захороненням сміття у Львові залишається критичною і має тенденцію до погіршення. Станом на зараз два перевізники вичерпали можливості для вивезення, інші 4 мають складнощі з вивезенням ТПВ.

Враховуючи такий стан речей і прогнозуючи можливий розвиток подій, вважав би за доцільне запропонувати вживати ряд заходів. Зокрема, визначити майданчики у місті Львові, які можуть бути визначені як станції перевантаження. Спочатку один майданчик на два райони і відтак, щоб перейти до можливого формату – у кожному районі по майданчику. Розглянути можливість вже здійснити заходи, щоби використовувати пресувальну лінію, яка є в нас на вул. Шевченка, 327г. Щоб можна було вже найближчим часом використовувати її для пресування сміття. Це дозволить нам зменшити в 6 разів обсяги сміття, яке буде вивозитись. Також пропоную виділити з бюджету міста кошти на придбання ще однієї-двох таких пресувальних ліній, які мають бути розміщені в інших районах міста. І так само кошти мають бути передбачені на облаштування земельних ділянок, де будуть облаштовуватись ці перевантажувально-пресувальні станції.  

Таке рішення комісії – це реакція на ту ситуацію, яка зараз є у Львові. Вчора відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, яка прийняла ряд рішень про звернення до обласної та Державної комісій. Наразі їх реакції немає, але ми вбачаємо, що ситуація з кожним днем стає такою, що погіршує санітарний стан міста, тому маємо оперативно реагувати на неї.

Є пропозиція, яка була одноголосно підтримана усіма членами комісії з надзвичайних ситуацій по місту Львову. Очікую, що найближчими днями держава втрутиться в цю ситуацію, але місто має передбачати ряд речей, які потрібно самостійно робити, якщо ситуація не буде покращуватись, щоб забезпечити санітарний стан у місті.  Тому це пропозиція, щоб утримати належний санітарний стан у місті Львові у цій критичній ситуації найближчим часом. Для того має бути ухвала сесії міської ради, мають бути виділені кошти, і маю надію, що депутати підтримають цю пропозицію, і громада міста з розумінням віднесеться до такого рішення», - розповів під час комісії директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак. 

«Місто Львів має мати свою станцію перевантаження. На тих станціях перевантаження нам необхідно придбати обладнання, яке би дало можливість брикетувати сміття, зменшуючи його по об’єму в 6 разів.

Система брикетування передбачає обгортання в кінцевому випадку кубика в поліетилен і він безпечно може достатньо довго зберігатися до одного року. І він безпечно може транспортуватися на різні віддалі і різними видами транспорту. Я сьогодні від імені комісії надзвичайних ситуацій, від імені департаменту буду просити депутатів міської ради проголосувати це рішення, передбачити кошти в місцевому бюджеті для того, щоб такий план заходів можна було здійснити.

Поза тим, я очікую на рішення держави, на рішення обласної комісії по надзвичайних ситуаціях, державної комісії. Станом на цю хвилину я не отримав жодної пропозиції. За 8 місяців, поки ми знаходимося в блокаді, я не отримав від державних органів влади жодної пропозиції. Всі опускають голову, усі мовчать.

До речі, кримінальна справа за фактом підпалу полігону розслідується, як мокре горить. В той самий час створюються максимальні проблеми, адміністративний тиск. 

Ми ці труднощі переборемо, але ми повинні працювати виключно в рамках чинного законодавства», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ