В музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) розповіли про пошук нових експонатів.
Як повідомили на офіційній сторінці Музею, нещодавно науковці "Шевченківського гаю" повернулися з експедиції на Верховинську Гуцульщину. Метою дослідницького виїзду був пошук нового архітектурного об'єкта до музейної колекції.
Було знайдено та обстежено декілька споруд.
Хата зі с. Бережниця Верховинського р-ну
Будівля кінця ХІХ ст., власником якої був багатий ґазда. Внутрішнє облаштування її частково збережене, особливо цінне те, що наявні сволоки, віконниці, елементи “приставної” галерейки, типової для цієї частини Гуцульщини. До речі, про заможність ґазди опосередковано може свідчити той факт, що замки у сінях залізні (поч. ХХ ст.), а не архаїчні дерев'яні. Цікаво, що біля хати залишилась невелика пасіка, а всередині - придатні для музеєфікації предмети побуту.
Хата зі с. Білоберізка Верховинського р-ну
Збудована у 1920-х роках. Зі слів теперішнього власника, колись належала адвокату, заможному господарю. Свідченням цього є загальні розміри споруди, високі стелі (2,5 - 2,6 м.), якісне дерево використане для будівництва.
Науковці вже планують нову експедицію, адже важливо максимально обстежити регіон, щоб перемістити до Музею саме ту будівлю, котра дасть відвідувачам музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького якомога повніше уявлення про життя та побут гуцулів.