Троє із чотирьох офісних співробітників мріють змінити професію і спробувати себе у зовсім іншому напрямку. Проте кожен другий не зважується зробити це з низки причин.
Що зупиняє українців на шляху до перекваліфікації
Рано чи пізно будь-який, навіть найперспективніш
Як показало опитування hh.ua, лише один зі десяти офісних співробітників не хотів би спробувати себе в іншому напрямку. Решта або вже змінили професію, або збираються зробити це у найближчому майбутньому. Зокрема, планують перекваліфікацію чверть опитаних. Ще половина, незважаючи на бажання змінити вид діяльності, не можуть зважитися на це з низки причин.
Згідно з даними опитування, необхідність у перекваліфікації виникає ближче до 25-30 років. Переважно до цього віку співробітник не лише встигнув реалізувати себе у вибраній галузі, але й «перегоріти». До того ж у нього ще є час, щоб отримати новий досвід і побудувати успішну кар’єру в іншому, поки неосвоєному, напрямку.
Що заважає змінити професію тим, хто хотів би зробити це, але не зважується? Понад третини офісних співробітників відповіли, що ще не визначилися, в якій сфері їм було б цікаво працювати далі. Чверть побоюються, що не зможуть реалізувати себе в новій професії. І практично стільки ж бояться, що доведеться посісти посаду нижче попередньої, відповідно з більш низьким окладом.
Кожен п’ятий-шостий стверджує, що не має змоги отримати другу освіту, а кожен восьмий не бажає навчатися і починати все з нуля. Ще одним приводом для побоювань (про нього згадали 11% опитаних) є страх, що напрацьований досвід буде неможливо застосувати у новій сфері.
Серед інших причин, зазначених респондентами, — страх розчаруватися, відчути матеріальні труднощі під час пошуку роботи, відсутність стабільності в країні, вік, стан здоров’я і навіть лінь.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у серпні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1230 респондентів із різних регіонів України.
HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД — більше 21 млн.
З допомогою hh.ua більше 48 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 916 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.
Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіков
Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі
На ринку міжнародного інтернет-рекрутм