Обираючи між полігоном та сміттєспалювальним заводом, потрібно остаточно відкинути варіант заводу. Він принесе реальну небезпеку громаді, а також завдасть величезну шкоду навколишньому середовищу. Про це на прес-конференції у Львові за результатами першого засідання науково-експертної групи з питань ТПВ заявив заступник керівника науково-експертної групи Юрій Зима.
«Сьогодні ми розглядаємо рішення про створення на території Яворівського району сміттєспалювального заводу. Але на мій погляд, такі думки не мають права на існування. Адже що б ми не спалили – утворюється зола, яка є дуже небезпечною.
Навіть на найінноваційнішому заводі обов’язково залишається 30% золи, яка міститиме в собі багато негативних елементів. Небезпека у самих продуктах згорання. Вони продукують утворення небезпечних речовин: уранів та діоксинів, якими ми дихаємо. Симбіоз цих речовин має вплив не тільки на наше здоров’я, а й на техногенне середовище, грунтові води, гідрогеологію.
Я не розумію, як можна будувати настільки небезпечний об’єкт поруч із школою, заповідником, санаторієм», – сказав Юрій Зима.
«І на болоті можна зробити завод, але потрібен відповідний рівень екологічної культури», – додав при цьому експерт.
Нагадаємо, що 27 січня, під час перебування у Львові Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про виділення ділянки в Яворівському районі для облаштування нового львівського полігону ТПВ.
У понеділок, 30 січня, голова Львівської ОДА Олег Синютка підписав розпорядження про передачу ділянки у відання ЛКП «Збиранка».
Того ж дня Яворівська районна рада на позачерговій сесії постановили заборонити нові сміттєзвалища на території району. Місцевих депутатів підтримують мешканці, які готові влаштовувати акції протесту проти «нових Грибович».
Ділянку вивчає експертно-наукова група, створена 30 січня на чолі з академіком Юрієм Юхновським.