Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Сьогодні в Україні відзначають День морської піхоти

Свято фактично почали відзначати у дату затвердження й першого складання присяги морського піхотинця в 1992 році.
Фото: 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського

Свято започатковане 2014 року, і у 2014—2017 роках відзначалося 16 листопада. Чинна дата святкування 23 травня встановлена від 2018 року Указом Президента України № 145/2018 «Про День морської піхоти України».

Святкування Дня морської піхоти України відбувається 23 травня кожного року. Саме в цей день 1918 року гетьман Скоропадський видав указ України по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

23 травня 2018 року Президент України на урочистій церемонії у Миколаєві вручив морським піхотинцям нові берети барви морської хвилі.

Першим берет нового зразка отримав Командувач морської піхоти України генерал-майор Юрій Содоль, після чого нові берети отримали командири бригад і батальйонів.

Далі одночасно чорні берети на берети кольору морської хвилі змінили морпіхи на бойових позиціях поблизу населених пунктів Широкине, Лебединське, Водяне, Чормалик, на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією Криму — на Чонгарі, на узбережжях Чорного і Азовського морів, а також на борту середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко».

Президент також вручив Юрію Содолю бойовий прапор Командування морської піхоти.

Частина військовослужбовців 1 окремого батальйону морської піхоти відмовилася змінювати берети й влаштували демарш. Начальник пресцентру ВМС ЗСУ Олег Чалик повідомив, що відмова морпіхів надіти нові берети в присутності Президента був «особистою позицією окремих військовослужбовців». Чалик підкреслив, що більшість морських піхотинців наділи нові берети, а ті, хто відмовився це зробити, в основному вже були звільнені в запас на момент проведення церемонії. Є відповідний наказ, який обов'язковий для виконання.

23 травня 2019 року під час святкування Дня морської піхоти України в Маріуполі новосформована 35 окрема бригада морської піхоти отримала бойове знамено.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ