Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Суд скасував рішення про зони охорони Музею в Пирогово - МКІП

Київський окружний адмінсуд скасував рішення щодо затвердження меж та режимів використання зон охорони Музею народної архітектури та побуту.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики. 

"20 червня Київський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Офісу Генерального прокурора до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо скасування абз. 2 п. 1 та п. 2 наказу Міністерства культури і туризму України від 27.08.2007 № 984/0/16-07 (щодо затвердження меж та режимів використання зон охорони (скориговані) Музею народної архітектури та побуту Національної академії наук України (с. Пирогів)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що МКІП подало до суду заяву про визнання позову з метою унеможливлення недобросовісних дій окремими суб’єктами господарювання.

У міністерстві наголошують, що МКІП забезпечить розроблення та оперативно розгляне нову науково-проєктну документацію коригування зон охорони комплексу архітектурно-етнографічних пам’яток Державного музею народної архітектури та побуту України НАН України.

"Однак і зараз, поки розроблятиметься така документація, Музей матиме належний захист, оскільки на вказану територію поширюються режими використання Південного історичного ареалу та зони охоронюваного ландшафту (згідно з наказом МКІП від 2 серпня 2021 року № 599 «Про затвердження меж та режимів використання території історичних ареалів м. Києва»), в яких заборонено капітальне будівництво", - відзначають у міністерстві.

Згідно із завданням МКІП, новою науково-проєктною документацією буде встановлено такі охоронні зони навколо пам’яток Музею народної архітектури, які забезпечать не тільки збереження культурного ландшафту навколо, але й перспективу розвитку території Музею. Коли документація буде розроблена, МКІП оперативно розгляне її та затвердить відповідним наказом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ