Слухай онлайн
Політика

"Тимошенко повела себе дивно": дорогою на "Краківець" досі висить цитата Міхо?

З огляду на учорашній, 10 вересня, прорив Міхеіла Саакашвілі через українсько-польський кордон, сайт Depo.ua звернув увагу наскільки все умовно в українській політиці, коли вчорашні вороги сьогодні знову об’єднується і навпаки. Особливо у нас люблять об’єднуватись проти когось.

Сайт Depo.ua пише, що По дорозі зі Львова на пункт пропуску "Краковець" досі висить рекламний щит, на якому зображена Юлія Тимошенко поруч з Путіним. А також наводиться цитата тоді ще президента Грузії Саакашвілі про тоді ще чинного прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко під час подій 2008-го року і російської агресії в Грузії: "Тимошенко повела себе дивно. Вона не засудила агресію Росії...", сказав тоді Саакашвілі. Власне, парадокс у тому, що цей банер висів учора, коли Юлія Тимошенко допомагала Саакашвілі прориватись через кордон.

Нагадаємо, спершу Саакашвілі планував повернутися в Україну через пункт пропуску "Краковець" на кордоні з Польщею. Там його учора чекали сотні прихильників, що почали з’їжджатись ще 9 вересня. Вони ж повідомли, що до Краківця прибули і "тітушки від влади". Була загроза сутичок. Утім, вночі проти 10 вересня поліція не зафіксувала біля "Краковця" жодних порушень. Правда зранку сталися незначні сутички з "тітушками", але поліція швидко відокремила прихильників Саакашвілі від його супротивників. 

Водночас прикордонники пообіцяли відібрати у Саакашвілі паспорти і розвернути його назад до Польщі.

Далі стало відомо, що напередодні у польському Жешуві Саакашвілі зустрівся з лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко, яка пояснила, що вирішила підтримати його, щоб "зупинити авторитаризм" в Україні. І вже потому Тимошенко супроводжувала Саакашвілі аж до шегині де і стався прорив кордону, завдяки чому Саакашвілі потрапив в Україну. Але чи надовго ця дружба? Не виключено, що за короткий час банер, що на дорозі до Краківця набуде нової актуальності?

Нагадаємо, що наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України" людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянство іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

На момент отримання українського громадянства Михайло Саакашвілі у Грузії був звинувачений за чотирма кримінальними справами.

Перша - розгін мирної акції опозиції 7 листопада 2007 року та присвоєння телекомпанії "Імеді" покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. У зв'язку з цими звинуваченнями в серпні 2014 року Саакашвілі був заочно засуджений судом.

Друга справа ґрунтується на звинуваченні Саакашвілі в організації побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році.

Третя справа - про розтрату держкоштів у період з 2009 по 2012 роки на суму, еквівалентну 3,7 мільйонам євро.

Четверта справа стосується звинувачення в зловживанні службовими повноваженнями під час розслідування вбивства співробітника одного з грузинських банків Сандро Гиргвліані в 2006 році.

У разі обвинувальних вирків колишньому президенту Грузії загрожує до 14 років позбавлення волі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ